Tekil Mesaj gösterimi
Eski 24.09.14, 14:57   #58
ReaL
Deniz Sevengillerden

ReaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 2602
Ettiği Teşekkür: 161511
Aldığı Teşekkür: 177610
Rep Derecesi : ReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Arastirmaci
Standart Cevap: Türban Ortaöğretime Girdi

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Mediter Mesajı göster
Çok hayırlı uygulanacak, çokkkkk (!)
Hele siz (çağdaş yaşamlılar, özellikle bayanlar) Polyannalığa devam edin. Ne kadar hayırlı olduğunu (Arap ülkerine dönüştüğümüzde) göreceksiniz.(!) İnanın, kız-erkek okullarının ayrılası, tüm öğrencilerin türbanlanması ve size (gerek mahalle baskısı,gerekse de yasal baskıyla) çarşaf baskısının başlaması, 10-15 yıl sürmez.
Nereden mi biliyorum, Arap ülkelerinin 30-40 yıl öncesi ile bugün kü fotoğraflarını karşılaştır ve bugüne, (Bir şey olmaz sanarak geliş anılarını oku) o zaman belki türban olayının basit bir bez parçası değil, ATATÜRK CUMHURİYETİNİ VE ÇAĞDAŞ YAŞAMI YIKMAYA YÖNELİK DEV BİR DARBE OLDUĞUNU ANLARSINIZ

Hem zaten,
Atatürk, (Laikliği getirerek) okullardan dindersini kaldırdığı,
hem de, (Kılık-kıyafet devrimi yaparak) Kadınların başlarını açtığı için ATATÜRK HATA YAPMIŞTI.(!)
Bu, yüzden arap ülkelerinin çok gerisinde kaldık.
ATATÜRK HAYATTA OLSAYDI, BU TÜRBAN KARARINI AYAKTA ALKIŞLARDI DEĞİL Mİ?
Sahi, siz bir de, ATATÜRKÇÜNÜZDÜR (!) DEĞİL Mİ)
Mesajların tümünü okuyorum.

Bir şeyler denilmek isteniliyorsa, direkt söylenebilir. Birinin yazdığı bir tek kelime üzerinden alıntı yaparak, onun üzerinden herşeyi söylemek de doğru değil.

Ölçüyü kaçırmayalım.

Tüm katılımcı arkadaşların okumasını rica ediyorum... Lütfen Tıklayınız..
* * *
ReaL isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz ReaL'in Mesajına Teşekkür Etti.