Tekil Mesaj gösterimi
Eski 25.09.14, 05:33   #2
Mustafa Akten
Abdülmelik Hankendi

Mustafa Akten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2013
Yaş: 74
Konular: 540
Mesajlar: 2,814
Ettiği Teşekkür: 21783
Aldığı Teşekkür: 11416
Rep Derecesi : Mustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Yalniz
Standart Cevap: "Ulusalcı Psikolojisi" - Bir Analiz

Güzel irdeleme iyi bir paylaşım. Katılmadığım ise, muhafazakarlık ve demokratlık deyimi! Dinen muhafazakar olanların demokrat olması mümkün değildir. Son 12 yıldır bariz şekilde örneklerini gördüğümüz gibi ve Cumhuriyet kuruluşundan beri muasır medeniyet seviyesine çıkamayışımıza ve demokrasinin nimetlerinden Türk milleti olarak nemalanamayışımıza yegane ve tek engel muhafazakar demokrat olduğunu iddia eden ve aslında erkek egemen toplum yapısının devam etmesini isteyen, demokratlık ve medeniyet ile uzaktan yakınan ilgisi olmayan beyin kirliliğinden muzdarip anti demokrat olanlardır.

Avrupa ülkelerinin bazılarında adı Hırıstıyan demokrat olan siyasi partiler vardır. Bu partilerin kurucuları ve yöneticileri de tıpkı bizde olduğu gibi, din ulviyetinin sadece kendi bünyelerinde tecelli ettiğini, kendileri gibi düşünmeyen, kendileri gibi tapınmayan, kendileri gibi yaşamayanları din inanışlarının dışında tutarlar ve anti demokrat olduklarını her vesile ile belli ederler.

Hülasa ve ezcümle; insanlar hem dinen muhafazakar hem de demokrat olamazlar. Hele hele İslam dini muhafazakarları ise asla! Tüm İslam alemi ve Müslüman olanların yaşadıkları acı ve ıstırapların yegane sebebi İslam dinini kendi idari siyasi normlarına göre şekillendirip dizayn edenlerdir. Örnek görmek isteyenler orta doğuya hatta kızıl denize doğru giderek Arabistan yarım adasında adı Müslüman devlet olan devletlere bir baksınlar lütfen!
__________________
Mustafa Akten isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz Mustafa Akten'in Mesajına Teşekkür Etti.