Tekil Mesaj gösterimi
Eski 27.09.14, 17:06   #11
Subutay
Eflamor

Subutay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 166
Ettiği Teşekkür: 30889
Aldığı Teşekkür: 14584
Rep Derecesi : Subutay gerçekten güzelSubutay gerçekten güzelSubutay gerçekten güzelSubutay gerçekten güzelSubutay gerçekten güzelSubutay gerçekten güzelSubutay gerçekten güzelSubutay gerçekten güzelSubutay gerçekten güzelSubutay gerçekten güzelSubutay gerçekten güzel
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Karma Eğitim Seneye Kaldırılabilir..

Bunu zaten hali hazırda uygulayan okullar var. Ki İmam hatiplerde bu şekilde. Eğitim sisteminde yapılan bir değişikliğin verimini almak yaklaşık iki nesile tekabül eder. Buda 30 yıla yakın bir süredir. Çünkü ilk okuldan başlayacak çocukların daha birinci sınıftan bu değişiklikle eğitim almaları gerekir ve bu çocukların üniversiteden mezun olup iş hayatı ve toplumsal konularda söz sahibi olduklarında yapılan değişikliğin sonuçlarını görürüz.

Şu anda yetişen nesili kimse beğenmese de ki bunu üniversite yaşıtları olarak alırsak 1990 ların çocukları olarak nitelendiririz. Ben daha özgürlük düşkünü daha zeki ve daha değişimlere odaklı olarak görüyorum.

Şu anda bizi yöneten nesile çok uzaklar ben 30 yaşına giriyorum seneye bana bile uzaklar ama ben onları bir geçiş nesili olarak görüyorum. Bu geçiş nesili 1940 ile 1960 nesilleri tarafından yönetilen devlet otoritesinde milenyum çağı teknolojisinde 2014 kapital sistemin içinde büyüyorlar.

Eğitimde kız ve erkek çocuğu ayırmanın belki bazı faydaları olabilir çünkü benim bildiğim bazı süper liselerde böyle. Ama insan sosyal bir varlıktır. Ve toplumu oluşturan etkenlerin en küçük grubu bile iki cinsten oluşur. Bu cinsleri birbirinden Ahlak kriterine dayanarak ayırmanın sonucu ben herhangi bir bayan arkadaşımla sokakta gezerken ayıplanmaya kadar gider.

Toplum olarak bir çok kutuplaşmayı yaşıyoruz ki bunu siyasi malzeme olarak kullanıyorlar. Şu anda dolar tavan yapmış durumda ve bizim her ay ödediğimiz dış borcumuz büyümekte. Biz ise bunu tartışıyoruz. Çünkü gündemi belirleyenler gerçeklerden uzaklaşmamızı her daim kendi içimizde yaşayacağımız tartışmalarla bizi ayıklayarak baş edilebilir hale getirmeyi hedefliyorlar.

Neyse lafı uzatmayayım daha fazla.
Asya boz kırlarında bir bebek dünyaya geldi. Bu bebeğe asya stepleri beşik oldu. Rüzgarlar şarkı söyledi ona. Yıldızlar yol gösterdi. Yağmurlar yıkadı. Bu bebek büyüdü ve ona Türkadını verdiler. Türk büyüdü kasırga oldu tayfun oldu. Türk budur. Türk tayfundur, kasırgadır, Boradır. | Mustafa Kemal Atatürk.

la şey e vaki ün mutlak bel küllün mümkin
nisi credideritis non intelligentis
Subutay isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
8 Üyemiz Subutay'in Mesajına Teşekkür Etti.