Tekil Mesaj gösterimi
Eski 27.09.14, 22:47   #9
SerseriGezgin
Cehennem Yolcusu

SerseriGezgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Oct 2011
Yaş: 33
Konular: 1473
Mesajlar: 7,529
Ettiği Teşekkür: 29734
Aldığı Teşekkür: 33075
Rep Derecesi : SerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Ruhsuz
Standart Cevap: Kobane - Hüseyin Aygün

@Sevda

Sakine Cansız olayında taziyeye gitmiş olması onun sadece kişisel vicdanıyla alakalıdır. Bu Sakine Cansız olayında bir sürü şey söyleyebilirim. Görünen kısmı başka..

Hadi öyle olmasa bile bu da bir adımdır. Daha önceden de yazdım yukarıda. Bir terör örgütünün ordaki halka verdiği sempatiyi alıp kendine yontar ve öyle sunarsan orda sen kazanırsın eh bu durumda Pkk'nın işine gelmez.

--

Analize gelince..

Birinci kısımda dersimde yaşanan insanlık dramına dem vurmuş, devlet içinde yaşanan anlaşmazlığın silsilerden ibaret aslında.. (Bu ara kişisel olarak dersim katliamının halen üstülü örtülü olduğunu düşünenlerdenim. gerçek dosyalar açılmadı. Mustafa Kemal'in bu olaydan bile haberi olmadı hatta)

Aynı olayın bir benzeride ermenilere yapılıyor ikinci kısımda anlatılan bu. Tehcir olayına kendince açıklama getiriyor. (Koçgiri ve Munzur isyanlarında yaşanan alevilere yapılan olaylarda var tabi)

Şimdiki zamanda olan ise belli. IŞID'e karşı durulan müthiş sessizlik. Türkmenlere, Yezidilere, Kürtlerin ölümüne karşı korkutucu bir sessizlik var. Medyanın taraflı haberleri yüzünden o bölgelerde ne oluyor ne bitiyor tam bile bilinmiyor. Sonraki analizinde bundan bahsediliyor özeti bu..

Bu konuda dibine not - Hiçbir ülke kurulurken kansız kurulmamıştır. Türkiye Cumhuriyetinin kuruluşu içinde geçerlidir bu. Eğer geçmişimizde bizden saklanan katliamlar varsa arşivleri açılıp tarih profesorleri önünde bunlar açıklığa kavuşturulup yola devam edilmelidir.

---

Valla @Sevda yesinler birbirlerini diyorsunda sana burdan iki kafa kesme videosu bir allahu ekber eşliğinde tecavuz videoları atsam izleyemezsin. Orda yaşanan drama sessiz kalmak demek ertesi gün orda herşey bitince bu IŞID denilen barbarlar kapıya dayanınca ne olacak o zamanda yesinler birbirlerini diyebilecekmisin sıra bizede gelecek. Bizde bu katliamların içinde belki kurban belki seyirci olacağız.. Belki bunların hiçbiri olmayacak bilinmez.

Ama böyle düşünmek ne olursa olsun çok kötüdür. Sessiz kalmak insanlık suçudur. Dilsiz şeytanı oynamaktır.

Dibimizde bir cehennem yaşanıyor bunu unutma.

@MooN

Kırmızı yazılanlar derken.. İmla sorunum var o kesin onamı dikkat çekmek istedin anlamadım:/
__________________Geçen zamanın cevapları, bugünün sorularına ışık vermiyor, geleceği de belirsiz kılıyor.

SerseriGezgin Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
SerseriGezgin'in Mesajına Teşekkür Etti