Tekil Mesaj gösterimi
Eski 27.09.14, 23:38   #13
SerseriGezgin
Cehennem Yolcusu

SerseriGezgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Oct 2011
Yaş: 33
Konular: 1473
Mesajlar: 7,529
Ettiği Teşekkür: 29734
Aldığı Teşekkür: 33074
Rep Derecesi : SerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Ruhsuz
Standart Cevap: Kobane - Hüseyin Aygün

@Sevda

Dediğim gibi Sakine Cansız olayı çok farklı. Geçmişinde MİT ile doğrudan bağlantısı olan bu kadının öldürülmesi Türkiye için hiç iyi olmadı. Bu derin konu.

Aygün beyefendide böyle düşünmüş olacak ki gitmiş taziyede bulunmuş. Taziyede bulundu diye bir kişi pkk'lı olmaz. Öyle olsaydı Aygün CHP içinde barınamazdı.

Ermeni soykırımı konusunda ulaşılabilmiş bir gerçeklik yok. Devlet yanlısı ve ermeni yanlısı kaynaklardan bu işin gerçeğine varılamaz açılsın araştırılsın Ama iki tarafında işlerine gelmez. Aleviler Dersimi, Kürtler Koçgiriyi, Ermenilerde soykırım kartı oynayarak bu ülkenin dinamikleriyle daha çok oynarlar. Bu belirsizlik sürdükçe.. (Dersim ve Koçgiri içinde aynı sözlerim geçerli)

PKK ile ilgili söylemlerim bellidir. Devletin olmadığı topraklarda bu çete yıllarca var olmuş sen devlet olarak orda olamamışsın aciz kalmışsın. Gitmemişsin köylerine yıllarca sormamışsın ordaki köylünün derdini. Ağalara aşiretlere bırakmışsın hep kaderlerini. Ordaki cahil halk napacak bu çete sürülerine gider sempati yardım nerdeyse oraya.. Adamlar kendi içlerinde polis kurumlarını kuracak hale geldiler düşün artık. Sen var olmazsan başkaları gelir senden alır halkını kardeşim. pkk bu işte.

Kobanede pkk yok ayrıca. Kobanede alevi var kürt var yezidi var. Bunlar toplanmışlar tıpkı kuvayi milliye gibi orda kendi olanaklarınca bir direniş sergiliyorlar. Ama size orda sadece kürtler var gibi geliyor. E aklınıza kürt denilince de pkk geliyor yapacak bişi yok. Medyanın yansıması bunlar. Taraflı haberlerde cabası.

Pkk zaten içerde alacağını almış. iyice siyasileşmiş adamlar holding olmuş. Dahada saldırı yaparlarsa IŞID kadar barbar olamazlar. Ha kapıma kadarda gelirlerse merak etme onlarada kucak açmam silahla savunurum kendimi. yakalanırsam en fazla kafama bir kurşun sıkarlar.

AMA IŞID gelirse naparım biliyormusun 6 kurşunum mu var 5'ini üzerlerine boşaltır son kurşunuda kendime sıkarım. IŞID bu...

Aralarındaki tek fark barbarlık başka bişey değil.
__________________Geçen zamanın cevapları, bugünün sorularına ışık vermiyor, geleceği de belirsiz kılıyor.

SerseriGezgin Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
SerseriGezgin'in Mesajına Teşekkür Etti