Tekil Mesaj gösterimi
Eski 29.09.14, 09:20   #15
Mediter
Uzman Üye

Mediter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Apr 2012
Konular: 295
Mesajlar: 2,410
Ettiği Teşekkür: 34724
Aldığı Teşekkür: 14833
Rep Derecesi : Mediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Öğrencilere Dövme ve Piercing Yasağı!

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi ReaL Mesajı göster
Bazı aptal insanlar, küçücük çocuklar bohçalanmasını "özgürlük" diye nitelendiriyorlar.
Bu ne peki?
Bu tür şeyleri seven insanların özgürlüğü niye kısıtlanıyor?
* * *
Adım adım, istedikleri bir yaşam biçimini tüm insanlara zorla enjekte ediyorlar.

Daha durun, yapılacaklar bitmedi.


Yerden göğe kadar haklısın Real,
AKP İktidarı, hayalindeki (çağdışı) rejime geçişi (sazanlara) hissettirmeden gerçekleştirebilmek için. Kendi yaşam şeklini ve tercihlerini (çeşitli bahanelerle) tüm topluma empoze etmeye başladı.
(Dövme ve piercinge ben de pek sıcak bakmıyorum ama)Çağdaş ülkelerin bir sakınca görmediği ve kişinin bireysel tercih alanına giren konularda, (bir taraftan özgürlük veriyorum masalıyla) türbanı okullarda serbest bırakırken, diğer taraftan, diz üstü etek, kolsuz tişört, kısa pantolon, şort, dövmeyi yasaklayarak) kendi tercihlerini ve inanışını çocuklar üzerinden empoze etmeye çalışmak, üstelik bunu yaparken, sadece kendi çocuklarına değil tüm çocuklara uygulaması ve bunu SAĞLIK bahanesine dayandırması ne derece inandırıcı.

Bir çocuk için, dengeli ve zamanında beslenme çok önemli iken, çocukların sağlığını düşünerek,
okullarda ,oruç tutmayı yasaklamayı (SAĞLIK ve DERSLERE OLUMSUZ ETKİSİ) düşünür mü AKP?

En iyimserimiz bile, Hayır! Diyecektir.
Yasaklamak ne kelime, (yıllardır yalan yanlış söylendiği gibi) bir kaç (sözde tıp adamına) gün boyu aç ve susuz kalmanın insan sağlığına ne kadar iyi geleceği masalı anlatırılacaktır.
Hani öğrencinin sağlığıydı,
Hani geleceğiydi.
''Öğrenci sağlığı''(sazanlar için) bir kılıf, bir masal. Her söylenene inanmaya hazır AKP yandaşları (gerek inanarak, gerekse de inanmadıkları halde, sazan halkı uyutmaya devam edebilmek için) sağlık bahanesine inanmış gibi davranabilirler. Bu aldatmacalara kanmamak gerek.

Real'in dediği gibi, bu adımlar,çağdışı (baskıcı) bir rejime gidişin adımlarıdır.

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Maviş Mesajı göster
Bu tür yasaklar,baskının, gericiliğin, otoriterizmin bir parçasıdır..
Adı (Yeni Türkiye) Binlerce gazetecinin tutuklandığı,muhabirlerin sipariş sorular dışına çıkamadığı bir ülke...
Yüzde 50'ye hayırlı uğurlu olsun.Dediğin gibi..
Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Maviş Mesajı göster
ReaL daha neler gelecek.
Kimbilir ?Hükümet bilir.
Sevgili Maviş,
Daha nelerin geleceğini; birazcık düşünen, laikliğin oradan kaldırıldığı müslüman halkın çoğunlukta olduğu ülkelerde (İran, Afganistan, Pakistan, Irak, Libya, Cezayir, Somali, Mısır gibi) ülkelerde ne, nasıl geldiyse bizde de geleceğini görür ve anlar.
Yukarıdaki yorumlardan anlaşıldığı üzere (AKP) böyle devam ederse neyin geleceğini siz de, ben de çok iyi biliyoruz.
Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Mediter Mesajı göster
Kurbağa Pişirmek Deneyi: Yönetenlerin toplumları (aslında tepki gösterecekleri, kabullenmiyecekleri) Siyasi veya sosyal değişikliklere(fark ettirmeden, onları uyutarak) götürürken uyguladıkları taktiği açıklamak için verilen bir örnektir. (deneydir)

Kaynamakta olan sıcak bir suyun içine kurbağa’yı bıraktığınız anda yanan kurbağa acıyla zıplar ve kendisini ölüme götürecek bu kötü durumdan kurtulmaya çalışır.

Fakat, deneyi baştan alır ve başlangıçta, kurbağayı normal ısıdaki bir suya koyup, suyu yavaş yavaş ısıtırsanız, kurbağa o suyun içinden hiçbir zaman kaçmaz, haşlanarak ölür. Çünkü, yavaş yavaş ısıtıldığı için vücudu kendisini haşlayan (ölümüne sebep olan) ölümcül ısıya ulaşıncaya kadar geçen süredeki tüm ısı artışlarına alışmış olduğu için tehlikeyi fark etmez, her ısı artışını bir önceki gibi kendisine zarar vermeyeceğini sandığı ve kaçma, tepki gösterme ihtiyacı hissetmemiştir. Öldürücü ısıyı fark ettiği anda da tepki gösterecek veya kaçacak hali kalmamıştır.

İrtica heveslilerinin, 1950 Menderes hükümetinden beri başvurduğu, son yıllarda da, AKP’nin, iktidarda kalabilmek, çağ dışı rejim emelini gerçekleştirebilmek için (çağdaş yaşamlıları uyandırmadan) yurdumuzda 50 yıldır (suyu yavaş yavaş ısıtıp) uyguladığı bir metottur bu.
Son 10 yıl da, Amerika ve Eğitimsiz halk çoğunluğunun desteğini arkasına alan AKP iktidarı döneminde de Türkiye’yi bir arada tutan Atatürk’e ve İlkelerine, Eserlerine, Laiklik ve Milliyetçilik kavramına, çağdaş yaşamlıların yaşam tercihlerine (kurbağa pişirme deneyine uygun olarak) her geçen gün ve saat yeni bir saldırı olmaktadır.

Özellikle Türban’a özgürlük, maskesi altında
(Anayasa Mahkemesi, HSYK, YÖK.YARGITAY,DANIŞTAY) gibi çağdaş kurumların karalandıktan sonra, halka Anayasa değişikliği ile bu kurumlara siyasilerce atama yapılmasının önünün açılması,

Cumhuriyet’i, Laikliği ve Ülkemizin bütünlüğünü korumakla görevli TSK’ni ve onun kahraman subaylarını karalama, görevlerinden alma kampanyaları sonucunda, Kurbağa’nın ateşi biraz fazla yakılmaya başlanmıştır.
Bu yeni ısı artışından kurbağaların bazıları, rahatsız olsa homurdanmaya başlamış olsalar dahi, yine çoğunluk, ısı artışının kendisine zararı olmayacağını sanmaktadır.

Bu yeni durumun en komik tarafı da:
‘’İslam dini, Milliyetçiliği reddedip, (Müslüman kardeşliğini) Ümmetçiliği savunduğu halde, bazı insanlarda o derece, fikir karmaşası içinde kalmıştır ki:
Herkesin dini inancını serbestçe yaşadığı, kimsenin kimseye inanç tercihleri nedeniyle baskı yapmadığı Atatürk tarafından kurulmuş (nispeten) Laik bir sistemden, Çağdışı kalmış bir rejime geçiş saldırılarının yoğunlaştığı bu günlerde;
Bir taraftan, sanki Milliyetçiymiş gibi, Türkiye'yi böldürmeyeceğini haykırıp PKK’ya tepki gösterirken,

Bir taraftan da koyu yobazmış gibi Atatürk’e ve Onun kurduğu Laik Cumhuriyet’e ve değerlerine yapılan saldırılara da destek çıkmaktadır.
Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Mediter Mesajı göster

Bu kişiler İslam’da Milliyet (vatan toprağı) ayırımı olmadığının, kendi kendileriyle çeliştiklerinin bile farkında değiller.
Siz hiç AKP'den Milliyetçilik veya Vatan Toprağının bölünmezliği ile ilgili tek bir söz duydunuz mu?

Hayır duyamazsınız çünkü onlara göre:
Siz eğer Müslümansanız, (Müslümanlarla)Arap Ülkeleriyle kardeşsiniz demektir.

Fakat bu durumda da (O kadar Müslümanlığa Amerika izin vermiyor)
O kadar Müslümansınız madem de;

Çok Müslüman AKP, Amerika, İngiltere, Fransa, İtalya gibi Hıristiyan ülkelerle birlikte olup, Irak, Libya,Afganistan, Şimdi de Suriye gelecekte İran gibi Müslüman ülkeleri yakıp yıktığında, Müslüman kadınlara tecavüz ettiğinde ne tepki gösterdiniz?
Sizleri DİKTATÖR masalıyla aldattılar mı yoksa,
Hani siz Müslüman'dınız?

Diktatör olsa bile Müslüman olması yetmez miydi?


Üstelikte, (forumda yorumlarını okuduğum, paylaştıkları resimleri veya makalelerden anladığım kadarıyla) bu çağdışı baskıcı bir rejime gidişten en fazla zararı görecek olan (çağdaş giyimli, çağdaş yaşamlı, kızlı erkekli ortamlarda yaşayan, bazen oruç tutup bazen tutmayan, bazen namaz kılıp, bazen kılmayan) gençlik kesimi herkesten fazla dindar kesilmiş ki, aslında din ile alakaları yok.

Bu saptamama hemen tepki geleceğini bildiğim için basit bir örnek vereyim, İslam’da, (arada kan bağı veya nikah bağı olmadan) yetişkin bir erkeğin ve bayanın konuşmaları, bayanın saçını (saçı, kolu, boynu, omzu, bacakları açık fotoğraf) göstermesi hele hele (islamda yeri olmayan ve cezalandırılan, flört gibi) kız erkek arkadaşlığı yapan üyelerin bir kısmı, kendilerinin İslama aykırı davrandıklarının, İslami bir yönetim gelirse bu günkü yaşamlarından zorla uzaklaştırılacaklarının farkında değiller.

Kendi yaşamlarının sonlarını hazırlıyorlar.


Nasreddin Hoca’nın torunlarıyız vesselam, severiz bindiğimiz dalı kesmeyi,

Ha gayret:
Atatürk’ün BAĞIMSIZ,ÇAĞDAŞ, LAİK, ÖZGÜRLÜKÇÜ CUMHURİYETİNE Birkaç darbe de siz vurun ki,
siz ve tüm çağdaşlar altında kalsın HA GAYRET…

Mediter
__________________
Mediter isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
7 Üyemiz Mediter'in Mesajına Teşekkür Etti.