Tekil Mesaj gösterimi
Eski 29.09.14, 15:54   #37
Subutay
Eflamor

Subutay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 166
Ettiği Teşekkür: 30889
Aldığı Teşekkür: 14584
Rep Derecesi : Subutay gerçekten güzelSubutay gerçekten güzelSubutay gerçekten güzelSubutay gerçekten güzelSubutay gerçekten güzelSubutay gerçekten güzelSubutay gerçekten güzelSubutay gerçekten güzelSubutay gerçekten güzelSubutay gerçekten güzelSubutay gerçekten güzel
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Öğrencilere Dövme ve Piercing Yasağı!

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Tanıdık Mesajı göster
İyi niyetinizden şüphesi olan biri değilim, izlediğim kadar kibar bir insansınız.. Ama bu görüşünüze tam anlamıyla katılamayacağım..

Olay kanımca şu; genelde forumlarda, her forumun bir eğilimi vardır. Katılımcılardan, yani üyelerden farklı görüş ve düşüncede olanların yazdıklarına karşı toplu bir reddiye çıkışı olur, kısmi olarak buda kabul edilebilir...

Zaman zaman, farklı algılar ve bünyede hüsnü kabul görmüş önyargılarla farklı dozda çıkışlar yapılabiliyor... Farklı mecralara çekilebiliyor... Yada; ki en kötüsü de budur bana göre, muhataba; anlamıyorsun, bilmiyorsun tarzı yaklaşımlardır, bunun altında güçlü ego yatar...

Kişiler özgür iradeleri ile bir şeye karşı ya taraftır, ya da karşı.. Bunun belirleyicisi de bana göre, insanların dünya görüşleridir... Yıllardır bu ülkede bunları yaşadık zaten... Geçmişte konuşmayı beceremediğimiz için bu ülkenin gariban çocukları birbirlerini kurşunladı, öldürdü.. Onun için insanlar hür irdeleri ile HER ORTAMDA (ülkem genel sathı için söylüyorum) özgürce görüş ve düşüncelerini söyleyebilmeli...

Düşünceleriniz ve görüşleriniz benim için çok değerlidir sayın @Tanıdık muhakkak ki her kuralın her yaptırımın içinde insan faktörü kendini göstermiştir ve gösterecektir. Bu olumlu yada olumsuz olarak algılamayalım.

Muhakkak ki bu sitenin bir duruşu var fakat inanın bana bu duruşa katkısı olanlar da bir çok konuda birbirlerinden farklı fikirlere sahip olabilmektedirler. Ve bu konularda bizlerde tartışırız.

En basit örneğini verecek olursam sayın @Mediter ile benim tartıştığım konuları forumun bir kaç sayfa arkalarında bulabilirsiniz. Fakat size geçen seferde söylediğim gibi burada konu aslında hak vermek veya vermemek değil ciddi bir uslüp takıntımız var.

Gene örnek vereceğim sayın @Teras yanlış anlamayacağınızı umuyorum çünkü sizden alıntı yapacağım.

Alıntı:
Ne o öyle yamalı donlar gibi deriler, evcil haycanların tasma halkaları gibi metal parçalar.
Bu da bir yorumdur ve bana göre çok yanlış bir benzetmedir. Ve hatta abartıdır. Kişinin kendi görüşü genele hitap eden ortamda daha uslüplu tarif etmesi gerekir ki benim öz abimde dövme bulunmaktadır, en yakın arkadaşlarım o halkalardan takmaktadır ben bile alındım bu yoruma ama yanlış anlaşılmaması için bir itirazda bulunmadım.

Birde bu yorumu o halkalardan severek takan bir üyemiz okusa ne hisseder ? bir düşünsenize tasma ya benzetilmiş. Türk kültüründe bu alelade küfür etmektir.

Bu yüzden yapılan uyarılarda bizim uslüp ve diğer uyarılarımız tarafmışız gibi gözüküyor. Gene de her daim hata yapabilir canlılarız ben şahsım adına kalbinizi kırdıysam affola.
Asya boz kırlarında bir bebek dünyaya geldi. Bu bebeğe asya stepleri beşik oldu. Rüzgarlar şarkı söyledi ona. Yıldızlar yol gösterdi. Yağmurlar yıkadı. Bu bebek büyüdü ve ona Türkadını verdiler. Türk büyüdü kasırga oldu tayfun oldu. Türk budur. Türk tayfundur, kasırgadır, Boradır. | Mustafa Kemal Atatürk.

la şey e vaki ün mutlak bel küllün mümkin
nisi credideritis non intelligentis
Subutay isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz Subutay'in Mesajına Teşekkür Etti.