Tekil Mesaj gösterimi
Eski 30.09.14, 01:51   #38
Insanlikarayan
. . . . Gurbet Ellerde . . . .

Insanlikarayan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 292
Ettiği Teşekkür: 131082
Aldığı Teşekkür: 42527
Rep Derecesi : Insanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Insanlikarayan - MSN üzeri Mesaj gönder
Standart Cevap: Bizler Doğuya mı aitiz Batıya mı aitiz?

Alıntı:
Atatürk Batıcı değildi ve O, Batıyı çağdaş uygarlığı yakalamak şeklinde anlıyordu. Kendisi, geri kalmışlığın sebeplerini metodolojik dönüşümde gördü. Bu nedenle öncülüğünü Batının yaptığı çağdaş uygarlığı yakalamak için ileri Batının yöntemini benimsemeyi tercih etti.
Interesan bir soru?.

Kendimde simdiye kadar bu soruya elle tutulabilecek cevap vermemisim, sadece verilen cevaplara Tepkimi göstermisim.

Kemdim 9 Yasinda Türkiyeyi terk edip, Almanyanin göbeginde yasamis olsam bile, 90´larin ortasindan beri Avrasyali oldugumun kanisindayim.

Ilk sayfada oldugu gibi, simdi baska Ülkeleri kötülestirmeye baslamiyacagim, yeterinden fazla söyliyeceklerim olsa bile!.

Sadece bir seyi burada birakmak istiyorum, hayatimin 5´te Dördünü Almanyada yasamis olsam bile, Kanim yeniden Türkiyeyi cekiyor.

Türkiyede yasayanlar icinde bir Mesaj vermek istiyorum.

Mustafamiz bizleri buraya getirdikten sonra, Gelismeyin diye birsey söylemedi.
Hayati boyunca, Büyük Reformlarinla, Kur´animizin yazgisinla,(yanlis anlasilmasin) ileri görüslü olarak bize yol gösterdi.

Kültürünle, Tarihinle Insanlarinla, Cok Zenginligimiz var, degerini bulmaya calismamiz lazim!.
Ayrimcilik degil, Tek bir elle, Tek bir Ayakla, Adimlarimizi atmamiz lazim.

8000Yillik Tarihinle Traklar, ilk olarak sene 178´de Roma Imparatorlugu tarafindan Vurguna ugradi, Ikibin sene üzerinden gecti, Üc cesitli sinirda yasamaya mahküm edilmis olsada, yeniden benligini kaybetmedi.

Bulgaristandan, her 10 senede bir, Gencleri Türkiyeye salmis olupta, Trakyalilarin Neslini Bulgaristanda Tüketmis isteselerde, Halen Tüketmis degiller.

Bakalim su lafima, Ülkemizin baska bir tarafinda yasayanlar, Bir Küpe cikartabileceklermi?.

Avrupanin oyununa ikibin sene icinde gelmedik, yeniden Kanimiz Canimiz dedik!.

Bir birimizle savasmadik, Tirmasmadik!.

Sinirin Öbür tarafinda olan Kardeslerimizde, Parmagini Isirip, Türkiyede yapilanlardan Imrendiler!

Simdi Kuzey Irakta olan Kardeslerimiz Katledilmis olsa bile, Onlarida Takip ettigim icin Cigliklarini duydum, Türkmen kardeslerimiz, Türkiye icin Canimizi veririz diye sözler söylemekte!.

Ölüm fermani olsa bile!.

Evet simdilik zor bir zamanda yasiyoruz, Ne dostu, nede Düsmani ayirt edemiyoruz.

Halbuki simdi tam zamani, Sinirlardan kacan Kardeslerimizin arasindan terörü destekleyenleri ayirabilmek, gerisine Dostluk elimizi, Bütünlük düsüncesinle uzatabilmek.

Unutmayalim, nede olsa son Sinirimiz, Hashasiler bir zamanlar Bölmeden evvel, Yemen idi!.

Kardesler, Sülaleler Bölünmemis, Huzur icinde yasiyordu!.

Birlik Beraberlikte anca Büyüme görebiliyorum, Bölünüp, Kücük Hamlelere parcalandiktan sonra, Dis Mihraklar tarafindan Kolaycana Yutulabiliriz!.

Tabiki Büyümek, Beraberlik duygularinla, Fedakarlikta gerektiriyor, Mustafa Kemal Atatürkümüzün yaptigi gibi, Büyük Reformlar Gerektirip, Tek bayrak ve Tek Dil gerektiriyor!.

Sayet bu Duyguyu bir Canlandirabilirsek, Balkanlardan, Kuzey-Bati Cin´e Kadar Tek Sancak altinda Bulusma sansimiz olabilir.

Galiba Ögretmenlerimizden simdi, Hazir olmalarini bekliyorum tablosunu cizdim.

Neyse Konuya dönersek, Türk Ulusuna Ait Oldugumu zannediyorum!.

Türkiyede yasamasa bile!.

Ne Mutlu Türk'üm Diyebilene!.

Çetin Düşlü.
Insanlikarayan Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz Insanlikarayan'in Mesajına Teşekkür Etti.