Tekil Mesaj gösterimi
Eski 30.09.14, 13:29   #18
Ayzıt
¤ Sevginin Aşk'ı ¤

Ayzıt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 13
Ettiği Teşekkür: 911
Aldığı Teşekkür: 5577
Rep Derecesi : Ayzıt muhteşem bir gelişmedeAyzıt muhteşem bir gelişmedeAyzıt muhteşem bir gelişmedeAyzıt muhteşem bir gelişmedeAyzıt muhteşem bir gelişmedeAyzıt muhteşem bir gelişmedeAyzıt muhteşem bir gelişmedeAyzıt muhteşem bir gelişmedeAyzıt muhteşem bir gelişmedeAyzıt muhteşem bir gelişmedeAyzıt muhteşem bir gelişmede
Ruh Halim: Melek Gibi
Standart Cevap: Erdoğan Buyurdu Zorunlu Matematik- Fizik- Kimya Neden Tartışılmıyor

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi CadII Mesajı göster
Sevgili Ayzıt, dersi ya da herhangi bir şeyi tanımadan sevemezsin. Bahse söz konusu olan dersler, pozitif bilimler olduğu için tanımak zorundasın. Kimin bunlar üzerinde yol alacağı ancak herkes bu dersleri tanıdıktan sonra ortaya çıkar. Hiç kimse, hiç bir öğrencinin elinden bu şansı alamaz. Tabii bizim eğitim sistemimiz dahilinde. Velev ki sistem değişti. Çocuklar eğitimciler tarafından tek tek tanındı ve ilgi alanlarına göre geleceğe dair yönlendirildiler. İşte o zaman seçme şansın olabilir. Bu durumda bile daha sonradan bu derslere ilgi duyman durumunda, çizgini bu yöne kaydırabilme şansın da olmalı. Her neyse... Geleceğini bunlar üzerine inşa etmesen bile, kim matematiğin işine yaramadığını söyleyebilir ki? Hayat matematikten ibaret değil midir?

Din dersi konusuna gelince...Ben yurt dışında yaşayacağım, Müslüman çocuğuma Hristiyanlık dersi verilecek. Vallahi yıkarım okulu tepelerine. Çünkü bu bir vicdan, inanç meselesi. Din eğitimi de devletin değil, ailelerin, ya da gönüllülük ilkesiyle çalışanların işi olmalıdır. Öyle para karşılığı olmaz bu işler. Oluyorsa da devlet kaynaklarından olmaz. Haram yahu. İnancımıza ters bir kere. Sen ateistten, hristiyandan, ya da diğer dinlere mensup olanlardan al vergiyi, onların ilgisi olmayan işlere harca. Haram burada işte. Okula mescit yapıyorsan, cem evi de yapacaksın, kilise de yapacaksın. Her dinin ağırlığı eşit olacak kitaplarda. Dersi veren Müslüman da olsun, Hristiyan da. İsteyen alsın o dersi, istemeyen almasın. Yap bunu, desteklemezsem namerdim. Bu şekilde OOLLLMMMAAAZZZ!...

http://ttkb.meb.gov.tr/meb_iys_dosya...rari_ve_hd.pdf

Attığım linkte ders saatleri vardır.

Neden beni anlamakta bu kadar ısrar ediyorsunuz anlamıyorum

Dersleri kim tanıtacak? Öğretmenler değil mi?
Bu ne hükumetle ilgili ne de ailemizle ilgili.
Bu birebir eğitmenlerle ilgilidir, bunun sorumlusu da eğiticilerdir.

Bu zamana kadar din dersi de zorunlu değildi, kimya da, fizikte.

Ben diyorum ki;

Din dersi zorunlu olduğu için, kişi dinine bağlı mı olacak?
Kimya ya da fizik dersi zorunlu olduğu için, kişi deneylerde iyi mi olacak?

Zorunluluk derken?

Ya zaten ders saatleri belli ki bu zamana kadar gelmiş geçmiş.
Zorunlu olmayan din dersinin eğitimini yine görmüyor muyduk?
Yine zayıf alan zayıf almıyor muydu?

Fen bölümünü seçen çocuk da din dersi alıyordu sözel bölüm seçen de din dersi alıyordu. Yukarı da vermiş olduğum linkte de bu anlatıyor zaten

Aman zorunlu oldu çocuklara namaz kıldıracaklar! Eyvah! diye bir şey yok ki,
biz zorunlu olmadan da din dersinde zaten namazın nasıl kılınacağı ile bilgiler alıyorduk

Hani benim bahsettiğim, din kültürü ve ahlak bilgisi dersi zorunlu olduğu için Türkiye de bir şeyler değişmedi.

Madem aşk cemresidir gönlün,
Gönlüme biraz bahar, biraz sen katarak...
Kahraman Tazeoğlu
Ayzıt isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz Ayzıt'in Mesajına Teşekkür Etti.