Tekil Mesaj gösterimi
Eski 30.09.14, 14:03   #21
Insanlikarayan
. . . . Gurbet Ellerde . . . .

Insanlikarayan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 294
Ettiği Teşekkür: 131108
Aldığı Teşekkür: 42534
Rep Derecesi : Insanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Insanlikarayan - MSN üzeri Mesaj gönder
Standart Cevap: Erdoğan Buyurdu Zorunlu Matematik- Fizik- Kimya Neden Tartışılmıyor

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Ayzıt Mesajı göster
http://ttkb.meb.gov.tr/meb_iys_dosya...rari_ve_hd.pdf

Attığım linkte ders saatleri vardır.

Neden beni anlamakta bu kadar ısrar ediyorsunuz anlamıyorum

Dersleri kim tanıtacak? Öğretmenler değil mi?
Bu ne hükumetle ilgili ne de ailemizle ilgili.
Bu birebir eğitmenlerle ilgilidir, bunun sorumlusu da eğiticilerdir.

Bu zamana kadar din dersi de zorunlu değildi, kimya da, fizikte.

Ben diyorum ki;

Din dersi zorunlu olduğu için, kişi dinine bağlı mı olacak?
Kimya ya da fizik dersi zorunlu olduğu için, kişi deneylerde iyi mi olacak?

Zorunluluk derken?

Ya zaten ders saatleri belli ki bu zamana kadar gelmiş geçmiş.
Zorunlu olmayan din dersinin eğitimini yine görmüyor muyduk?
Yine zayıf alan zayıf almıyor muydu?

Fen bölümünü seçen çocuk da din dersi alıyordu sözel bölüm seçen de din dersi alıyordu. Yukarı da vermiş olduğum linkte de bu anlatıyor zaten

Aman zorunlu oldu çocuklara namaz kıldıracaklar! Eyvah! diye bir şey yok ki,
biz zorunlu olmadan da din dersinde zaten namazın nasıl kılınacağı ile bilgiler alıyorduk

Hani benim bahsettiğim, din kültürü ve ahlak bilgisi dersi zorunlu olduğu için Türkiye de bir şeyler değişmedi.
Simdi buradaki Din anlayisina dayanarak, aciklamaya calisayim.

Almanyadada Din dersleri bulunmaktaydi, Putlar ama Okullardan kayboldu!.

Müslüman olarak yasayan kesimide, yeterince görebilmek icin, Almanyada, Heidelberg Üniversitesinde, Özelden Din dersi Ögretmenleri yetistiriliyor, ANLIYABILECEKLERI DILDE!.

Papa Benedikt´in Güttügü yanlis Politika yüzünden, Kilise burada büyük darbeye ugramis, Kiliseye karsi Sirtlarini ceviren cogaldigi icin, Kiliseler Bos kalmaya baslamisti.

Alevi kardeslerimize böyle Kullanima acik olan Kiliseler, yeniden Ibadethane olarak is görmeye basladi.

Simdi Özellikle, Hiristiyan Katolik Aleminin yanlis Politikasinin ney oldugunu söylemedim, sayet bunu yeniden söylememi istersen, söz hakkimi sonuna kadar kullanabilirim.

Gelelim ama yeniden kendi Din´imize.

Burada Müslüman diye gecinen o kadar cok toplum varki, Bugdayi Samandan ayirmakta zorluklar cekebiliyoruz.

Bu sadece Türkiyede olan veya sinirlanmis bir Olay bile degil.

Müslüman aleminin ciktigi Topraklarda bile, Hz. Muhammed, Elhamdulillah Müslümanim ama onlar benden degil sözünü kullanmistir.

SAIdi Arabistan hükümdarliginda, Altin islemeli Camide Cuma namazini kilmasi icin, Davettiye geldiginde, Burada tesekkür edip, kendi Camisinde Cuma namazini kilmis durumdaydi.

Halbuki bunu aciklamakta O kadar Zor bile degildi!.

Allahin Huzurunda, hepimiz ayni oldugunun bilincinde oldugu icin, VIP Müslümanligi RED ETTI!.

Yüce Allahi Sorgulayabilirmiyiz?.

Bizi BÖYLE Sevdigi icin, Bizleri Müslüman Kilmissa, Onlarida öyle kilmis oldugunu düsünemiyormuyuz?.

Kusura bakmayin simdi, Bütün Dinleri ve Kasteleri saymadigim icin.

Bilemiyecegim böyle anlatmaya basarabildimmi?.

Türkiyede yasamasa bile!.

Ne Mutlu Türk'üm Diyebilene!.

Çetin Düşlü.
Insanlikarayan Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz Insanlikarayan'in Mesajına Teşekkür Etti.