Tekil Mesaj gösterimi
Eski 30.09.14, 22:52   #29
Efruz
Dost Nâzım

Efruz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 75
Ettiği Teşekkür: 31839
Aldığı Teşekkür: 10767
Rep Derecesi : Efruz artık herkes tanıyorEfruz artık herkes tanıyorEfruz artık herkes tanıyorEfruz artık herkes tanıyorEfruz artık herkes tanıyorEfruz artık herkes tanıyorEfruz artık herkes tanıyorEfruz artık herkes tanıyorEfruz artık herkes tanıyorEfruz artık herkes tanıyorEfruz artık herkes tanıyor
Ruh Halim: Melek Gibi
Standart Cevap: Erdoğan Buyurdu Zorunlu Matematik- Fizik- Kimya Neden Tartışılmıyor

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Ayzıt Mesajı göster
Dinin gerektirdiklerinden bahsederken götürdüğü durumlardan da bahsediyor.

O değil de.kimyanin K sini anlamam. Çünkü verilen eğitim öğretmen ile de alakali.
Zorunluluk ya da zorunlu olmamak değil; Öğretmenin öğrencilere verdiği der ve öğrencinin öğretmeni sevmesiyle alakali.

Matematik kimya fizik zorunlu olsa ne olacak olmasa ne olacak.
Din dersinde ki öğretmen gibi ilgi gösterebiliyor mu ki?
Hayir!

Biraz da bu açıdan bakin.
Benim öyle din dersi öğretmenlerim oldu ki. Bir tanesi babasının zoruyla gelmiş isterseniz inanmayın demişti. Hele bir tanesi herkesin burnundan getirirdi, öyle ukala öyle burnu havada. Şu ana kadar hiçbiri de derse ilgi gösteren insanlar değildi. -Sadece bir tanesi göstermişti. O da edebiyat öğretmeniydi, geçici gelmişti.

Yani demek istediğim, bak bana kötüleri gelmiş sana iyileri denk gelmiş din dersinde. Nasıl bana sevdirmek, öğretmek için takla atan fizikçi denk geldiyse, sana da kötüleri denk gelmiş.

Bu kıstas üzerinden böyle bir değerlendirme yapmak yanlış. Öğretmenlerin dersi sevdirmeme konusundan ben de bir nebze şikayetçiyim ama bunları özellikle şu ders diye ayırmak olmaz.

Bırak olmasın mezar taşımız,
bir okul bahçesine gömsünler bizi
çocuklar koşsun üzerimizde.

Efruz isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz Efruz'in Mesajına Teşekkür Etti.