Tekil Mesaj gösterimi
Eski 01.10.14, 19:15   #36
Ayzıt
¤ Sevginin Aşk'ı ¤

Ayzıt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 13
Ettiği Teşekkür: 911
Aldığı Teşekkür: 5577
Rep Derecesi : Ayzıt muhteşem bir gelişmedeAyzıt muhteşem bir gelişmedeAyzıt muhteşem bir gelişmedeAyzıt muhteşem bir gelişmedeAyzıt muhteşem bir gelişmedeAyzıt muhteşem bir gelişmedeAyzıt muhteşem bir gelişmedeAyzıt muhteşem bir gelişmedeAyzıt muhteşem bir gelişmedeAyzıt muhteşem bir gelişmedeAyzıt muhteşem bir gelişmede
Ruh Halim: Melek Gibi
Standart Cevap: Erdoğan Buyurdu Zorunlu Matematik- Fizik- Kimya Neden Tartışılmıyor

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Subutay Mesajı göster
Senin bahsettiğin konunun siyasi hiç bir yönü yok. Sen tamamen kendi kişisel deneyimini yazarak aslında derslerdeki başarının öğretmenlerle olan paralelliğinden bahsediyorsun. Bu arada lisede yada orta okulda iyi bir din öğretmenine denk gelmişsin gayet normal olarak bunu anlatıyorsun. Ve bunun zorunluluk olup olmamasından.

Fakat konu bu değil. Konu AİHM nin din dersinin zorunluluk olarak okutulmaması ve bu ülke deki Müslüman olmayan ailelerin çocuklarının bu dersi çocuklarına aldırmak istememesine CB nin verdiği saçma sapan tepkidir. Yani din dersinin fizik kimyayla karşılaştırmasıdır.

Konuyu kendi deneyimlerinden ve görüşlerin etrafında topladığın için aslında konuya olan tepkileri kendi üzerine çekiyorsun. Yani yanlış konuda belki kendince doğruları anlatmaya çalışıyorsun.

Bende yazma ihtiyacı duydum çünkü giderek büyüyen kısır bir tartışmaya doğru gidiyor konu.
Tepki çekmek
Tamam daha yazmayayım da.
Son sözüm şudur,
Müslüman olmasan dahi din dersi düz lisede, ortaokulda, ilkokulda görürsün.

Çocuğu aile alıp gideni görmedim. Müslüman olmayan bir çok arkadaşım vardı özel okulda okuduğum için ama böyle bir seçenek yoktu. Çünkü öss de de, lise giriş sınavlarında da din kültürü dersinden sorumlusun.

Neyse
Saygılar

Madem aşk cemresidir gönlün,
Gönlüme biraz bahar, biraz sen katarak...
Kahraman Tazeoğlu
Ayzıt isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Ayzıt'in Mesajına Teşekkür Etti