Tekil Mesaj gösterimi
Eski 01.10.14, 22:13   #39
Mihri Sultan
Uzman Üye

Mihri Sultan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 1
Ettiği Teşekkür: 2172
Aldığı Teşekkür: 6531
Rep Derecesi : Mihri Sultan gerçekten güzelMihri Sultan gerçekten güzelMihri Sultan gerçekten güzelMihri Sultan gerçekten güzelMihri Sultan gerçekten güzelMihri Sultan gerçekten güzelMihri Sultan gerçekten güzelMihri Sultan gerçekten güzelMihri Sultan gerçekten güzelMihri Sultan gerçekten güzelMihri Sultan gerçekten güzel
Ruh Halim: Eglenceli
Standart Cevap: Erdoğan Buyurdu Zorunlu Matematik- Fizik- Kimya Neden Tartışılmıyor

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Subutay Mesajı göster
Senin bahsettiğin konunun siyasi hiç bir yönü yok. Sen tamamen kendi kişisel deneyimini yazarak aslında derslerdeki başarının öğretmenlerle olan paralelliğinden bahsediyorsun. Bu arada lisede yada orta okulda iyi bir din öğretmenine denk gelmişsin gayet normal olarak bunu anlatıyorsun. Ve bunun zorunluluk olup olmamasından.

Fakat konu bu değil. Konu AİHM nin din dersinin zorunluluk olarak okutulmaması ve bu ülke deki Müslüman olmayan ailelerin çocuklarının bu dersi çocuklarına aldırmak istememesine CB nin verdiği saçma sapan tepkidir. Yani din dersinin fizik kimyayla karşılaştırmasıdır.

Konuyu kendi deneyimlerinden ve görüşlerin etrafında topladığın için aslında konuya olan tepkileri kendi üzerine çekiyorsun. Yani yanlış konuda belki kendince doğruları anlatmaya çalışıyorsun.

Bende yazma ihtiyacı duydum çünkü giderek büyüyen kısır bir tartışmaya doğru gidiyor konu.
@Subutay o kadar güzel gözlemlemiş, konuyu o kadar güzel tarafsız yorumlamışsın ki böyle saygı çerçevesinde değerlendirmeleri çok takdir ediyorum. Ayzıtdı sanırım tamamen siyasi ideoloji dışında deneyimlerini paylaşmış ama ifadeleri kurduğu kelimeleri sanırım aceleden yanlış seçiyor ve tepkiyi üstüne çekiyor. Alevilik inanç değildir derken de sanırım mezhep olarak değerlendirmediğini belirtmeye çalışıyor ama kelimeleri yanlış yerde kuruyor..!! Aleveliğin taa Orta Asya'ya kadar gittiğini, şaman inancına daha yakın olduğunu ve bu kültürün milli değerlere ne kadar yakın olduğunu bilmiyor demeyeyim de kafasındakileri belki doğru aktaramıyor.

Şimdi ben de yanlış cümle kurup kimsenin üstüne yüklenmek istemiyorum..!!

Diyeceğim şu ki yazdıklarını okumak tebessüm ettirdi