Tekil Mesaj gösterimi
Eski 07.10.14, 13:40   #1
Mustafa Akten
Abdülmelik Hankendi

Mustafa Akten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2013
Yaş: 74
Konular: 540
Mesajlar: 2,814
Ettiği Teşekkür: 21781
Aldığı Teşekkür: 11416
Rep Derecesi : Mustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Yalniz
Standart Kirli Siyaset ve Kirli Siyasetçi

Kirli Siyaset ve Kirli Siyasetçi
Bize öğretilenlerin başında, idari rejimler içinde bazı mahsurlarına rağmen “DEMOKRASİ” en iyi ve vazgeçilmez olduğu gelir öğretisi idi. Sürekli savunduğumuz ve ülkemiz Türkiye için asla vaz geçmeyeceğimiz Cumhuriyet, Cumhuriyetin Türk milletine kazandırdığı değerler ve sonrasında şüphesiz bi hakkın korunması gereken ve idari düstur olarak hayatımızda idari öğeler olarak kalması gereken umdeler! Nedir o? “Hukukun üstünlüğü, kanun hâkimiyeti, eğemenliğin kayıtsız şartsız millette olması ve nihayet din ve devlet işlerinin birbirinden ayrılması, LAİKLİK! Ve beraberinde din ve vicdan özgürlüğünün anayasal teminat altına alınması!”

Cumhuriyetin ve demokrasinin tüm kazanım ve ilkelerini şüphesiz burada yazıya dökecek değiliz ama şu yazdıklarımız ana başlıkları ile az şeyler mi?
Siyaset kurumu ve siyasi partiler demokrasilerde vazgeçilmez unsurlar olarak her zaman vardır. Siyaset kurumu, içinde barındırdığı iyi niyetli siyasetçilerin ülkelerine hizmet için kullanacağı bir araç, kurumları ise STK’ları içinde vazgeçilmezlerdendir. Ancak zaman zaman Türkiye’de son 12 yıldır şahit olduğumuz gibi siyaset kurumları içine sızmış kötü niyetli, adına politikacı denilen madrabazlar, demokrasiyi de, siyaset kurumunu da bir araç olarak kullanan, hatta ülke idaresini bile ele geçirebilen, saf ve sufi halkın ulvi, milli ve manevi değerlerini istismar ederek bir şekilde onlardan alınan oy çokluğunu bünyelerinde toplayan, halka ve Türk milletine hizmetten başka her türlü kirli planların sahibi olanlar da siyaset kurumu içinde palazlanır varlık gösterebilirler.. İşte Demokrasi mahsurlarından en önemlisi ve bir tanesi budur!

Temiz toplumu, ilkeli ve ideallerine bağlı toplumları ancak ve ancak, kendini toplumun birliğine dirliğine, varlığına, gelişimine ve muasır medeniyet seviyesinde dünya toplumları için sözü dinlenir bir devlet olması için çalışan, plan ve projeler üreten, kendine emanet edilmiş ilkeleri sulandırmadan, saptırmadan yok etmeye çalışmadan var olan siyaset kurumları ve siyasetçiler şekillendirirler.

Demokrasinin vazgeçilmezleri içinde bulunan, siyaset adına kirlenmişliği sağlayan, kirli siyaset içinde adına politikacı denilenlerin varlığı yoz siyaseti, vurgunu talanı, kamu mallarının yandaşlara akrabay-ı taallukata peşkeş çekilmesi, suni rantlar yaratılarak, idare olarak birilerinin varlık sahibi yapılması, yasal olmayan işlerin yasalmış gibi yapılması, verilen mahkeme kararlarının bazılarını kabullenmek, bazılarına uymamak, aleyhte çıkan kararlar nedeniyle ve gasp ettikleri millet yetkisi ile insanlara sürgün ve zülüm hayatı yaşatmak hep kirli siyasetin tezahürlerindendir.

Oy alma uğruna kaynağı belli olmayan malen ve nakten bazı değerlerin dağıtılması, siyaset ahlak ve terbiyesinden yoksunluğun nişanesi ve kirli siyasetin göstergelerinden biridir. 12 yıldır Türkiye Cumhuriyeti devleti ve Türk milleti maalesef bunları görüyor ve yaşıyor. Bunlar görülmesine bilinmesine rağmen halen bazı aymaz ve çıkarcılar bunlara alkış tutmaya ve oy vermeye devam ediyor.. İşte bu saydıklarımızda maalesef demokrasinin mahsurlarından addedilmektedir.

Kirlenmemiş siyaset kurumu ülkeye hizmet etmek için, içinde organize olunacak kurumlar olmasına rağmen, ülkeye bilgi beceri ve hünerlerini sunması gereken o kadar çok insan var ki, bazıları kirli siyasetin aktörleri tarafından engellenmekte, bu insanlar siyaset dışı kalarak ülkelerine hizmetten alıkonmaktadır. Bu sayılanda ceberrut ve koltuk sevdalısı çıkarcı politikacıların idareyi bir türlü bırakmak istemeyişlerinin bir tezahürü olarak ortada durmaktadır.

Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve Türk milleti layık olmadıkları bir kirli siyaset ve kirli siyaset içinde kirli politikacılara mecbur değildir. Artık silkinip, kan uykusundan uyanıp görmek istemediğimiz olanları ve menfileri görme zamanıdır. 2015 yılı bir seçim yılıdır. Hiç değilse bu seçimlerde kirli siaysetin kirli politikacılarının bir kısmı olsun temizlenebilmelidir. Umarım ve dilerim böyle olur. Böyle olması için çalışacakların ellerinden öperim.
07.10.2014 - Mustafa AKTEN
__________________
Mustafa Akten isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz Mustafa Akten'in Mesajına Teşekkür Etti.