Tekil Mesaj gösterimi
Eski 08.10.14, 11:35   #22
SerseriGezgin
Cehennem Yolcusu

SerseriGezgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 1429
Ettiği Teşekkür: 29585
Aldığı Teşekkür: 32394
Rep Derecesi : SerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Ruhsuz
Standart Cevap: Kobane İçin Sokağa Döküldüler..

@Sevda

Benim insancıl sınırlardan kastım elbette vatandaşa yönelik olan kişisel mala zarar verme gibi şeyler zaten yok. Sınırlar dışında kalan bu tür provakatif eylemlere elbette polis yada jandarma herneyse müdahale edebilir usulünce..

Ama mesela bak Ankarada toplananlar var hiçbirşey yapmamış elemanlar usullerince haklarını kullanıyorlar yav. Bu kobane için meydana çıkan herkes PKK'lı değil. Öyle olsa bile yakmıyor yıkmıyor öyle slogan atıp poster çıkarıyorsa müdahale edemezsin.Bizim haşmetlüler napıyor senmisin ses çıkaran veriyor gazı veriyor copu. Şimdi sen böyle bir şey yaparsan başta kıvılcımı ateşlemiş olursun haklıysan bile haksız duruma düşersin. Demokratsan demokratlığını göstereceksin kardeşim.

Geziyle karıştırmıyorum ben bunları. İlk mesajımı oku gör farkı. Gezi ilk defa her yönden gelen insanların bir olduğu bir bütün olduğu olaydı. Ve hiçbir politikacının sözüyle başlamadı Gezi. Bugün bu olayların mucitleri Gezi'nin birinci düşmanları üstüne üstlük "Gerçek Gezi BU!" gibi dezanformasyon sloganları atıp geçmişte dirilen o ruhu yok etmeye çalışıyorlar.

@ReaL'in dediği gibi at izi it izine karıştı bu olayda. Gezi'nin içeriğindede aynı şeyler vardı. Esnaf malına zarar verenler vardı. O zamanın "İrlandalıları" şimdiki provakatif eylemlerinin baş aktörleridir.

Ha mesela bak orda bankamatiklere zarar verilmiş bir tek ona üzülmedim. Esnaf malına zarar felan vereceklerine gitsinler hırsızların mallarına zarar versinler yav. İllaki hırs yapıyorlarsa alın size hırs.. Ama vatandaş malına zarar vermek işte orda bozuşuruz. Ben ordada ayrılırım.

---
Hayal ettiğimden değil. Gelen bir yıkım var. Bu yıkımı kimse arzulamaz ben bile. Ama yıkımın getirdiği acı gözyaşı olacağı gibi bütünleştireceği şeyler var. Dayanışma ve bütünlük gibi.. Yıkımda oynanacak rolde çok önemli. Emperyalistler bundan korkarlar.. Roller hedefsiz olmalı onlara göre..

Zaten dışarıdan bakarsanız kanlı iç savaşın ayak seslerini duyarsınız. Ben bu savaşın getireceği şeylerden çok rahatsızım ama bunun gelişini hiçbirimiz engelleyemeyiz. Benim burda düşündüğüm tek şey insanlarımızın bu olaylardan nasıl ders çıkaracakları, nasıl bir yöne kayacağımız nasıl bir direniş yada bilince sahip olacağımız düşündüğüm şeyler bu. Emperyalistlerin benim sözlerimden ağızlarının suyu akmadığına eminim. Çünkü ben bilince göre konuşuyorum. Gezi bu ülkenin ayak sesi olduğunda en çok emperyalistler üzüldü. Çünkü böyle bir birlik beklemiyorlardı.. Bu yüzden kendileri bile bu bilincin ölmediğini biliyorlar ve bu bilincin devrim yapacak gücede sahip olduğunuda biliyorlar.

Ben insanıma güveniyorum bu konuda..

Lakin aynı şeyi aşırı milliyetçi/ırkçı yada tutum sergileyen kişi ve kurumlar için söyleyemem. Kör bir insana herşeyi yaptırabilirsiniz. Karşınızda IŞID örneği var. Karşınızda PKK örneği var. PKK'nın geçmişte yaptığı katliamlar üzerine şimdi "gerilla" elbisesi giydirilmişken, IŞID'ede islam mücahitleri deniliyor.

PKK maskesi Kobane'de yaşanan insanlık dramı karşısında savaşan YPG gibi halk grupların üzerine atılmış bir maske. Ve bu maske maalesef Cumhuriyetçi insanımızın radikal bir tavır takınmasına sebeb oluyor. Bunda medyanın etkisi büyük. Özellike Muhalif medya bu konuda başarısız. Yandaş medyayla tek eksende hareket ediyorlar. Bu durum ise kutuplaşmayı dahada arttırıyor. Bölünmez bütünlüğü savunan insanlarımızda bu kadar nefret ve kin olduğu sürece nasıl bir bütünlükten söz ettiklerinide halen anlayamadım. Bu nasıl gerçekleşecek?

Geçen zamanın cevapları, bugünün sorularına ışık vermiyor, geleceği de belirsiz kılıyor.

SerseriGezgin Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
6 Üyemiz SerseriGezgin'in Mesajına Teşekkür Etti.