Tekil Mesaj gösterimi
Eski 10.10.14, 21:00   #22
Cliff Durden
... Cliff 'Em All...

Cliff Durden - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 108
Ettiği Teşekkür: 1103
Aldığı Teşekkür: 6486
Rep Derecesi : Cliff Durden has a spectacular aura aboutCliff Durden has a spectacular aura aboutCliff Durden has a spectacular aura aboutCliff Durden has a spectacular aura aboutCliff Durden has a spectacular aura aboutCliff Durden has a spectacular aura aboutCliff Durden has a spectacular aura aboutCliff Durden has a spectacular aura aboutCliff Durden has a spectacular aura aboutCliff Durden has a spectacular aura aboutCliff Durden has a spectacular aura about
Ruh Halim: Kotu Cocuk
Standart Cevap: Polis Kaçtı Halk Göstericileri geri püskürttü GaziAntep TÜRK hakimi

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi MooN Mesajı göster
"En azından durdurmak için savaşanlara zorluk çıkarmayın"

Bu savaşanların rakibi karnında bebeği olan hamile bir kadın mı??!!

Eğer bu göstericiler sivillere zarar vermeselerdi halktan daha çok destek alırlardı

Kimsenin Işid'i savunduğu yok fakat sınırlar içinde bir savaş var
Evet hamile kadın örneğin doğru.. Ama örneği bana karşı vermen yanlış..

Kobane için üzülüyorsam, o kadın için hayli hayli üzülürüm, bunu farketmiş olman gerek..

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Insanlikarayan Mesajı göster
Suriye Askeriyesi olaya Müdahale ederken, Ucaklari, Helikopterleri kimler tarafindan vuruldu?.

O zaman Türkiye, bu Teröristlerin geri cekildigi bölgeleri korumasin!.

Sinirdan Silah Sevkiyatini biraksin!.

Isid´in elindeki silahlar nereden, kimden geliyor?.

Uyanin artik, PKK acilimi artik öldü, Ermeni acilimi basladi!.

Ermeniler 1913/23 arasi Sürgüne ugradiginda, Bölgede bulunan Ceteler tarafindan katledilmisti!.

Simdi birileri Ermeni acilimina soyundugu icin, Karabagda olan Soykirimin devami, ilk önce Türkmenlerle basladi, simdide Ermenileri zorunlu yerlesimde Katledenlerle, devam etmekte!.

KOBANE DEGIL, ERMENI SINIRINA DIKKAT EDIN!.
Şimdi bak sen uyan dedin insanlıkarayan, şak diye uyandık

Yav bak yukarda da yazdım, Kobane için üzülüyorsam, her yere üzülürüm. Benim için katliam yapanla, işine gelen katliama üzülüp işine gelen katliama sessiz kalan aynı pisliğin lacivertleridir. Hocalı için üzülelim, Türkmenler için üzülelim.. Kobane? ıı olmaz tü kaka, onlar terörist. Devletsen teröristi bulur öldürürsün. Kobane halkı ise masumu pkklısı pydlisi fark gözetilmeden katlediliyor. E o zaman ışıd katliamlarını ayıralım işimize gelene göre.. Efenim Türkmenleri katleden ışıd kötü.. Ama ezidileri, kürtleri ve diğer kavimleri katleden ışıd'ten bana ne diye bakarsak işimiz var..

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Aristo Mesajı göster
Bu anlattıkların doğru doğru olmasına da, o ülkeleri de bu yaşanmaz hale getiren yine o ülkelerin halkları değil mi?

Daha önce sömürgecilerin, şimdi ise emperyalistlerin kıçına yedek kıl olmuş beyinsiz halklar, sınırları cetvellerle çizilirken yine emperyalistlerin kıçında kıl değil miydi?

Ben Kobane ve diğer yerlerde insanların hem emperyalistlerle işbirliği yapıp, hem de emperyalistlerin çıkarı için bir birlerini katlettiği bir ortamda ''halkların kardeşliği'' havalarını tam bir popülizm olarak görüyorum. Ve hala kalkıp ''siviller ölüyor, çocuklar ölüyor'' diye poltika yapmanın kesinlikle bir faydası olacağını da düşünmüyorum. Halklar emperyalizmin çıkarlarına angaje edilmişler ve bir birlerini yok ediyorlarsa onlara popülist politikalarla yaklaşmak gerekmiyor!! Açıkça çıkıp tam da suratlarına ''geberiyorsun, gebertiyorsun ama sebebi de sensin'' demeliyiz artık. Bugün bir birlerini kesenler de dün çocuktu... Bugün çocuk olanlar da yarın büyüyüp yine emperyalistlerin çıkarı için bir birlerini katledecek...

Maalesef artık bu geri zekalı ve eli kanlı halklarla empati kuramıyorum. Ne ektilerse onu biçiyorlar ve fazlasıyla da başına gelenlere müstehaklar!

Ne demiş nazım:

SÖYLEMEYE DİLİM VARMIYOR AMA
KABAHATİN ÇOĞU SENİN

Artık dilimiz varsın da gerçeği suratlarına söyleyelim.
Çok doğru Aristo, imzamı atıyorum.

Ama küçük bir farkla..

Şu anki insanlar emperyalistler tarafından ülkeleri cetvelle çizilirken yaşamıyorlardı. Hukuk normudur, suçta şahsilik vardır, çocuklara akrabalara vs'ye o suçu yükleyiz değil mi. Hem diyelim ki bu insanlar da o ''cetvel oyunu''nun birer parçası.. İyi de o sınırlar belirlenirken söz sahibi bile değildiler ki..

Adamlarda bir Atatürk çıkmadı diye o insanları suçlayamayız.

Hem diyelim ki ''söz sahibi olsalarmış'' ya da ''Atatürk çıkaracak cesarete sahip olsalarmış'' vs. iyi de bu orada ışıd denen örgütün katliam yaptığı gerçeğini değiştirmez ki..

Ben masum insanlara üzülürüm Aristo. Geçmişte neler yaşanmışsa yaşanmış.. Işıd'in bombası bir eve düşerken sanmıyorum ki ''yav bu evdekiler suçlu'' diye düşünsün. O evde bir tek çocuk bile varsa, benim için olay bitmiştir. Popülizm ya da değil.

''Abi şimdi bir adamın yengesi var ona yürüyor, yenge de çocuğa yürüyor, amca teyzeye yürüyor...''

Ana fikir açık, basit ve doğruydu. En sonunda Cem Yılmaz ve diğerlerinin öğrendiği şeyi öğrendim;

Bahçevan aşçıya, aşçı evin büyük oğluna, büyük oğul yengeye, sonra hep beraber uşağa

Kurt Sutter bazılarının neyine la, bu imza yeter. He bu suç değildir inşallah.
Cliff Durden isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz Cliff Durden'in Mesajına Teşekkür Etti.