Tekil Mesaj gösterimi
Eski 10.10.14, 21:49   #24
Aristo
Müdavim

Aristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 980
Ettiği Teşekkür: 45973
Aldığı Teşekkür: 39534
Rep Derecesi : Aristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Polis Kaçtı Halk Göstericileri geri püskürttü GaziAntep TÜRK hakimi

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Cliff Durden Mesajı göster

Çok doğru Aristo, imzamı atıyorum.

Ama küçük bir farkla..

Şu anki insanlar emperyalistler tarafından ülkeleri cetvelle çizilirken yaşamıyorlardı. Hukuk normudur, suçta şahsilik vardır, çocuklara akrabalara vs'ye o suçu yükleyiz değil mi. Hem diyelim ki bu insanlar da o ''cetvel oyunu''nun birer parçası.. İyi de o sınırlar belirlenirken söz sahibi bile değildiler ki..

Adamlarda bir Atatürk çıkmadı diye o insanları suçlayamayız.

Hem diyelim ki ''söz sahibi olsalarmış'' ya da ''Atatürk çıkaracak cesarete sahip olsalarmış'' vs. iyi de bu orada ışıd denen örgütün katliam yaptığı gerçeğini değiştirmez ki..

Ben masum insanlara üzülürüm Aristo. Geçmişte neler yaşanmışsa yaşanmış.. Işıd'in bombası bir eve düşerken sanmıyorum ki ''yav bu evdekiler suçlu'' diye düşünsün. O evde bir tek çocuk bile varsa, benim için olay bitmiştir. Popülizm ya da değil.
Ben de üzülmesine üzülüyorum ama kimlerinin Güneydoğu' da göreve giden bayan öğretmenleri bile nasıl kurşuna dizdiklerini, İstanbul' un ortasında otobüslere molotof atarak nasıl gencecik kızları yakarak öldürdüklerini de biliyorum. Ha çocuk öldürmek? Kürt çocuklarını bile evleri roketatarlarla vurup öldürmediler mi?

Naif olmamak gerekiyor. Bu coğrafyada aleviler hariç tüm İslam camiası Amerika ile işbirliğine hazır ve kendi halklarını bile satacak kadar aşağılık insanlar. Şiileri de unutmadım. Şah zamanında onların da ne kadar Amerikan uşağı olduğunu görmüştük ki uşaklık potansiyeli şii nüfus içinde halen fazlasıyla var.
Demişin ki:
Alıntı:
o sınırlar belirlenirken söz sahibi bile değildiler ki.
İşte ben de tam bunu diyorum. Neden elin kafiri/gavuru gelip, bir cetvelle sizi aşiretinizden, ailenizden, komşularınızdan ayırmak üzere cetveli çekerken itaatkar maymunlar gibi ya susup, ya da kabul ettiler?

Empati göstereceksek bile içimizden gösterelim. Bildim bileli hep şiddete maruz kalan halkların hamiliğini yaptık. Ne değişti? Hiç bir şey değişmedi. Bundan sonra da yıllarca bir tarafımızı yırtsak yine değişmeyecek!

Kobani' deki kürtler ve buradakiler, Türkmenler Barzani güçleri tarafından sürülür, yok sayılırken ve katledilirken tef çalıp oynadılar ve bu suçlara ortak oldular. ÖSO, ABD ve Tayyip desteğinde Suriye' ye saldırırken destek verdiler ve yine tef çalıp oynadılar. Irak' ta 2 milyon arabı ABD ve onun uşağı Tayyip ve yine Barzani katlederken de hem bu suça ortak oldular, hem de tef çalıp oynadılar... Gözü kendilerinden başkasını görmeyen bu insanlar bugüne kadar ABD' den başkasıyla dayanışma içinde oldular mı da ben şimdi onları destekleyim? Bugün çocukları ölüyorsa; bunun bir suçlusu ABD ise diğer suçlusu da bizzat kendileridir. Bunu suratlarına bağıra bağıra söylemek zorundayız: ''Çocuklarınız ölüyorsa, sizin satılmışlığınız yüzünden ölüyor'' diye...

Başka halklarla dayanışma göstermeyen halklarla dayanışma göstermeyi artık kabul etmiyorum.

Bu bölgede onlarca etnik ve dini grup yüzlerce yıldır it gibi öldürülüyor ve kimsenin sesi çıkmıyor ama kürtlerin burnundan kıl alsalar dünya ayağa kalkıyor. Onlar diğer halklardan üstün kılan bir ayrıcalıkları mı var?

Maalesef ABD ile birlikte davranan ve bölge halklarını esaret içinde bırakan kimseyle dayanışma içinde olmam. O eskidendi...

Ki, Kobane' de sivil falan yok. Kendi elçilik personelini IŞİD' in eline bırakan, zulümden kaçan türkmenlere sınırları kapatan devlet (!) Kobani' deki sivillerin hemen hemen hepsini 1 hafta önce Türkiye' ye soktu. Şu anda Kobani' de sadece peşmergeler ve IŞİDciler savaşıyor. Ve iki Amerikan uşağı örgütün bir birlerini yemesinde hiç bir sakınca görmüyorum.