Tekil Mesaj gösterimi
Eski 11.10.14, 00:00   #14
Aristo
Müdavim

Aristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 989
Ettiği Teşekkür: 46046
Aldığı Teşekkür: 39626
Rep Derecesi : Aristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: IŞİD Militanlarına Dünyada ve Ahirette "Sınırsız Seks Ödülü"

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Asena Mesajı göster
Aristo Arapca biliyormusun? Hem cennet annelerin ayagi altinda diyen hemde (her kadin bir annedir) kadinin kafasina vurmayi dinden bilen bu insanlara neden inaniyorsunki?

Hem Real kizar diyorsun hem yaziyorsun. Böyle yazmaya devam edersen cevabi alirsin
''Cennet annelerin ayaklarının altındadır'' sözü Kuran' dan alınmış bir ayet falan değil. Kuran' da kesinlikle böyle bir ayet yok. Şimdi tam hatırlamıyorum ama o hadisi yazan Muhammed adlı biriydi ve hadis çok defalar başkaları tarafından yalanlandı. Ancak Anadolu İslamı, İslamı güzelleştirirken bu güzel sözü bizim yurdumuzun İslam anlayışına katmıştır. Ancak sen de kabul edersin ki erkeklerin memeleri yeni bitmiş gencecik hurilerle devamlı seks yaptığı ve şarap akan göllerden kadeh kadeh içki içtiği bir cennet annelerin ayakları altında olmasa gerektir.

Arapça çok az biliyorum. Ancak Kuran' da bir ayet ve meallerini okurken bazı kelimelerin 1400 önceki anlamlarını da bulup karşılaştırma yapabiliyorum. Ayrıca Kuran' ı anlamak için ille de arapça bilmek gerekmiyor. Ki ''arapça biliyor musun da Kuran' dan maval okuyorsun'' gibi bir tutum da aslında yobazların değirmenine su taşıyan bir tutumdur.

Ben yukarıda bazı ayetlerden alıntılar yaptım. Bu alıntılar hadis falan değil, bizzat Kuran' ın kendisindendir. Yani ben Tayyipçilerin, IŞİDcilerin ya da yobaz kesimlerin laflarından alıntı yapmadım; direk Kuran' dan alıntı yaptım. Ve asla da kadınları küçük gören ve senin tabirinle ''kafasına vuran'' ların laflarına değil, kesinlikle Kuran' a bakıyor ve ordan alıntı yapıyorum. Yukarıda alıntı yaparak koyduğum ayette ''kadınların kafalarına vuranların'' uydurması değil; Araf Suresi, 94. ayettir.

Real, forumun din eksenli bir forum olmasını ve dini tartışmaların yaygın olarak yapılmasını istemiyor ki buna ben de katılıyorum. Ama aynı zamanda din ile de iç içeyiz ve ne kadar kaçarsak kaçalım din karşımıza toplumsal yaşamın her alanında çıkıyor. İşte bu konu da bunun bir örneği. Ben de bu olanların çoğunun aslında Kuran' da olduğunu ve bu yobazları ikna etmenin ne kadar zor olduğunu açıklayabilmek için bazı alıntılar yaptım. Başka türlü de bu konu ancak çok yüzeysel tartışılabilir... Yani sonuçta bu amelleri yapan insanların bir inancı, bir kitabı var; onu yok sayarak bu adamların amelini tartışamazsın ki...

Ama ne dedim? ''Herkes Kuran' ı okusun, hem de defalarca okusun'' dedim.

Alıntı:
Böyle yazmaya devam edersen cevabi alirsin
Bunu ben anlamadım?! Ne yazarsam cevabını alırım?