Tekil Mesaj gösterimi
Eski 11.10.14, 18:59   #58
Insanlikarayan
. . . . Gurbet Ellerde . . . .

Insanlikarayan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 294
Ettiği Teşekkür: 131307
Aldığı Teşekkür: 42687
Rep Derecesi : Insanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Insanlikarayan - MSN üzeri Mesaj gönder
Standart Cevap: Kobane İçin Sokağa Döküldüler..

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi ala'turka Mesajı göster
Peki anlatayım,
Aristoya verdiğim esaslı cevap müdür tarafından silindi
Tamam sana cevap vereyim,
Evet cihan savaşında mağduriyetler yaşadık,
ama senin ailelerin kadar değil,
Öyle papazla, düşman askeriyle falan muhatap olmadık,
doğuanadolulu falanda değilim
Doğduğum topraklar, selçuklu, karamanoğulları ve osmanoğullarının
hüküm sürdüğü içanadolu bölgesine ait, bin yılı aşkın düşman çizmesi değmemiş,
Yani bende anlatacak bişi yok,
Birde sen anlat bakalım, sende hikaye çoktur,
Balkan savaşında yaşadıklarınızı falan
Sen anlatmasanda biliyorum ben,
ömer seyfettinin beyaz lale eserinden okumumuştum,
Okumadıysan tavsiye ederim,
Anlaticamda, nerelerinle dinledigini bilmiyorum´ki, ona göre hareket etmiyorsun!.
Gecen sene Yilbasindaki olaylari hatirla!.
Birde oradan özelden yazmaya baskadiginda, "Özelden aldigin Mesajlarda", Kontonu Manipüle amacli atildigini aciklamaya kalktin.

Neyse Eski Hikaye!.

Cihan Savasinda, Dedem Lüleburgaza yerlesirken, "Kardesleri 9 Köyümüzden", simdiki Bulgaristan topraklarindan, Asker Geliboluya tasiyordu.

Cihan Savasi Coktan bitmis, "halen Sinirdan" Köylerimizden Insan Kacakciligi yapip, Milletimizi Yeni Vatanimiza kavusturuyordu!.

Senin Selcuklu Topraklari dedigin yerlerde ne oldu?.

Cihan Savasi bittigi gibi, Hashasileri yeniden Adana üzerinden getirdiniz!.

Topragina O Kadar bagliydinda, "Konstantinobelde", simdiki Istanbulda ney ariyorsun?.

Oralardan, Milletvekili Arabasindan Resimleri sunmustun degilmi?.
Sözün neydi?
Delil getir, Yolumu degistircem dememismiydin?.

Agriyi simdi Tebrik edebilirim, Ermeni Aciliminin Yolunu simdilk kesebildiler, sadece Ermeni askindan Isid Türedi!.

Bunun yapicilari kimler oldugunu bilirsin degilmi?.

2010,2011 Senelerinde, Amerikada Kanser savasi veren AKP´li Milletvekili, Amerikada olumsuzluk yüzünden Yahudistana sevk edilmisti, bununda simdi resimlerini sunayimmi?.

Ondan sonra, "Yahudistan Sevgisi" AKP icinde acik olarak yasanmaya baslandi.
2005 Senesindeki durumlari, Sinagoglarda Mum yakmalari bile simdi saymiyorum bak!.

O tarihlerde, Kanser üzerine arastirmacilarimizi, hapislere tikmaya basladilardi Türkiyede.

Bunlari örtebilmek icinde, AKP´li Milletvekilleri, Türkiyeden (Simdi ismi aklima gelmiyor) arastirmaki bilgec (Micid) cikmaz diye bagiriyordu!.

Simdiki zamanimizda bile, "Üniversitelirimize" Baskinlar uygulanip, Rabia isaretleriyle, Polis kiyafetindeki Mucidler, Profesörlerimizi Hapse atmakla görevli.

Bunlaridami görmedin, Resimlerini sunabilirim!.

Alıntı:
Aristoya verdiğim esaslı cevap müdür tarafından silindi
Tamam sana cevap vereyim,
Bende bir yol almaya basladigimda, kendimi tutamadigim icin, belirli terimleri kullaniyorum.

Ne yapayim, sahisin yüzüne karsi, ney oldugunu söylemeye alismisim.

Halbuki bunun Tarihi, 14 Yasimda basladi!.
1977/78 senesinde, kendimde birseyler degisip, "icimde kalicagina" Yüzünde kalsin Politikasi sürmeye basladim!.

Tabiki simdiki Tarihimizde, Türkiyenin bile bu asamaya gelemediginin farkindayim.
Atesi bastiriyorlar ama, koruna dokunmuyorlar!.

Halbuki, Insanlarin Yüzüne karsi ney olduklarini söyleyebildigin an, anca degisiklikler yapilabilinir, Kendilereinin bile ney oldugunun farkinda olmayanlar bu sefer düsünüp, acaba bir dogru varmi diye, sorusturmaya sevkeder kendisini!.

Bu kadar tepki geldiginde, herkesmi Suclu?.
Yoksa sadece Düslerimizdeki Dünyanin Yikilmasindan korktugumuz icinmi, Korunu ellemiyoruz?.

Türkiyede yasamasa bile!.

Ne Mutlu Türk'üm Diyebilene!.

Çetin Düşlü.
Insanlikarayan Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla