Tekil Mesaj gösterimi
Eski 12.10.14, 00:07   #22
Aristo
Müdavim

Aristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 987
Ettiği Teşekkür: 46022
Aldığı Teşekkür: 39595
Rep Derecesi : Aristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: IŞİD Militanlarına Dünyada ve Ahirette "Sınırsız Seks Ödülü"

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Asena Mesajı göster
@Aristo bak arkadasim, güzel kardesim

Senin araplasmaya karsi oldugun kadar bende karsiyim. Atatürke gicikliklari bundan.

Allah azan tüm kavimlere bir peygamber göndermis onlari islah etmek icin ve bu araplarada gönderilmis. Son peygamber oldugu icin ona gönderilen ayetlere inanmisiz fakat bunu bazi süper zekalilar araplar mübarek insan oldugu icin peygamberde onlardan diye düsünüyor. Buraya kadar hersey tamam anlasiyoruz seninle. Anlasamadigimiz bir konu var; her seyi zamanina göre degerlendirmelisin.

Mesala; O zamanlar insanlar cok aptalmis pc yokmus o zamanlar diyemeyecegimiz gibi o zaman yasanilanlarida bu günle kiyaslayamayiz.

Allahin varligina inaniyorsan, bu kadar güzel bir düzen yaratan Allahin adaletinede inanmak zorundasin.
Kadinlarin üvey kul olduguna kimse beni inandiramaz.

Ayrica kuranda Hz. Muhammedin kac tane es aldigina dair, yaslarina dair tek bir ayet bile yok.

Bir lafi sokagin basinda söylüyorsun, sonunda kendin bile inanamiyorsun dediklerine. 1500 sene önce yasanilanlari hic kimse ayrintisiyla bilmiyor. Kimin ne hosuna gidiyorsa yada isine geliyorsa öyle yorum yapiyor.

Mesala Insanlar Ademle Havadan yaratilmistir Fakat nasil cogaldigiyla ilgili tek ayet bile yoktur. Fakat bir sürü hikaye uydurulmustur, ikiz kardesler kardes sayilmis digerleri birbiriyle evlenmis falan.

Insan aklinin yetmedigi seylerde var malesef, zorlamamali

Birileri cikip sacmaliyorsa din öyle demek degilki.

Şimdi önce şundan başlayım: Evet Peygamber' in kaç eşi olduğuna dair bir ayet yok! Yok; çünkü Kuran Peygambere' de gelen emirlerdir yoksa Peygamber' in hayatını yazan bir kitab değil. Peygamber' de o kitabı tebliğ eden ve ona en başta uyandır. Yani zaten Kuran' ın doğası gereği orda Peygamber' in eşleri falan yazmaz. Ancak Kuran' da 4 eşe kadar caizdir. Hz Muhammed' in ise 17 eşi olduğuna dair yazı ve hadisler var. ''Bu nasıl olur?'' diye sorduğumuzda ise ''alimler'' cevap olarak ''Peygamber efendimiz, onları doyurmak ve yatacak bir yer vermek için eş aldı'' buyururlar... Yani ümmetin elde ettiği ganimetten 1/5' ini teslim ettiği Peygamber, yoksul kadınlara bir çadır ve aş veremiyor da, ille de eş almak zorunda mı kalıyor? Ya da mevkiini kullanıp neden o kadınları başkalarıyla evlendirmiyor da ille de ama ille de eş olarak alıyor? Bunun cevabını siz vereceksiniz; ben değil... Ayrıca putperestlerin kızları diri diri gömdüklerii insan yerine koymadıkları bir cahiliye devrinden bahsedilir... Peygamber' in ilk eşi, kızların diri diri gömüldüğü bir toplumda nasıl zamanın en varlıklı insanlarından biri olmuş? Ya da neden Peygamber Hz Hatice ölene kadar tek eşli kalmış (ki Hz Hatice Peygamberden bayağı da yaşlıdır) da çok eşlilik ayetleri her nedense Hz Hatice'nin vefatından sonra inmeye başlamış?

Ben sorarım ve sorgularım. Bu benim doğamda var. Zaten insanoğlunun aklını kullanan kısmı kendini bilime vermese çoğumuz 40 yaşımıza gelmeden ölüyor olacaktık.

Bence sandığın gibi herşey 1500 yıl önce yaşandı diye bilinmez değil. Biz atalarımız sayılan Sümerler' in islamın çıkışından binlerce sene önceki yazıtlarını bulmuş, tercüme etmiş ve türkçe ile bağlarını kurmuş bir dünyada yaşıyoruz. Ama ne hikmetse Kuran' ın orjinali yok! 1400 sene önce Peygamber, ayetleri develerin geniş kemiklerine ve hayvan derilerine yazıp/yazdırıp evinin bir odasına sırayla asıyor ama o orjinal Kuran uçuvermiş! Bak ''Kuran yok'' demiyorum. ''İlk Kuran nerede'' diyorum... Acaba bu dinin ilk 4 halifesinden 3 tanesini katleden (2' sini de namaz kılarken katlettiler!) kimi müslümanlar Peygamber' in Kuran' ı sıra sıra dizdiği odayıda mı yağmaladılar da Kuran' ı yok ederek Hz Osman' ı Peygamber evindeki Kuran' ı çoğaltmak varken ordan burdan ayet toplayıp yeniden Kuran oluşturmak zorunda bıraktılar?

Şunu çok iyi biliyorum en azından: Türklerin töreleri vardır. Bunlar belgelidir. Kültürü, yaşam tarzı belgelidir. Ve türkler İslam' a geçmeden önce asla araplar kadar rezil, sefil ve pis bir toplum olmamışlardır. Tek eşlidirler... Kadınları çarşafa, türbana girmemiş; kızları obalarda oğlan arkadaşlarıyla güreş tutmuş, beraber ava gitmiş, zamanı gelmiş at terkisinde ya da kendi atına binip erkeklerle beraber savaşa da gitmişlerdir. Türkler ganimetçi değildir. Araplar gibi ya da hıristiyan Akdeniz korsanları gibi ganimetçilik yapmamış, en azından kadını ganimet olarak görmemiş ve savaşta kızları esir alıp, satmamışlardır.

Öyle şeyler yazıyorsun ki, sanki Türkler İslam' dan önce çok rezil bir toplumlarmış da, İslam Türkleri iflah etmiş gibi anlaşılıyor. Halbuki hiçte böyle değildi ve tam tersi oldu. İslam Türkleri yozlaştırdı ve koca bir imparatorluğun uçkur ve ümmetçilikle yıkılmasına neden oldu.

Ve işte huzurlarımızda İslam alemi! Ve işte huzurlarımızda giderek İslamlaşan Türkiye.

Ve siz milliyetçi oluyorsunuz, ben ise solcu ha!