Tekil Mesaj gösterimi
Eski 12.10.14, 01:57   #16
SerseriGezgin
Cehennem Yolcusu

SerseriGezgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 1428
Ettiği Teşekkür: 29582
Aldığı Teşekkür: 32337
Rep Derecesi : SerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Ruhsuz
Standart Cevap: "Yaşam Koridoru Açılsın"

@Aristo

Sovyetleri kuranlarda gizli ellerdi, ABD'yi kuranlarda..

Birinin birinden farkı yok bana göre. Hep söylenir bir devlet yada oluşum yada güç adına ne derseniz deyin uzun süre yaşaması isteniyorsa mutlak ama mutlak bir düşman yaratılmalıdır.

Bu her ülke her güç içinde vardır. Ve güçler bu mekanizmaya göre kendilerine idame ettirecek antitezlerini yaratırlar isteyerek yada istemeyerek. Türkiye için düşmanın belirlenmesi uzunca süre analizlerle yapıldı. İngilizlerin neden savaşmadan ülkeyi terk ettiklerini sanıyorsunuz?

Soğuk savaş dönemlerinde o yapılan nükleer füze denemeleri aya çıkma ayak basma yarışları birer "milliyetçilik orgazm"ından ibaretti. Alkışlar bunun için vardı.

Sistemlerin yaşaması için neden şarttır. Yoksa kaos olur ve insanların devlete güce ihtiyaçları kalmaz. İnsanlar bilinçlenir. Bugün anarşizm yükselen bir hareketse bunun sebebi teknoloji ve bilimdir.

İnsanlar artık dünyanın öbür tarafında olan yokluğuda gerçekleride rahat kavrayabiliyor gözlemleyebiliyorlar bu onlarda dahada açık yapıyor çevreye karşı, var oldukları değerleri sorgulayabiliyorlar. Tabi bu gücü sevenleride rahatsız ediyor.

1990'ları hatırladınız mı? hep önümüze gelen çarşaf çarşaf haberlere inanıyorduk. Gösterilen her haberin arkası gizliydi ve insanlar bu haberlere çok rahat inanıp provake edilebiliyorlardı. Sivas katliamı, bahçelievler, temmuz olayları, çorum ve maraş katliamları böyle gerçekleşti. Eğer bugün yaşanan olaylarda internet olmasaydı asıl şimdi en büyük katliamı yaşıyor olacaktık bunu biliyorsunuzdur.

Hani çok iddialı laf olacak Türkiye için ama.. PKK bugün olmasaydı yada hiç var olmasaydı Paşalar ayakkabılarını temizleyecek erleri askere getiremezlerdi Korku yok çünkü.. Korkunun olmadığı yerde hak ve özgürlükler daha yüksek çıkar buda devletin işine gelmezdi.

@Insanlıkarayan

Arap baharının başlangıcı iyiydide çevresi kötüydü bilmem anlatabildim mi? Cahil toplumların yapacağı devrim ancak dahada karanlık devrime götürür.

Diğer sorduğun sorular zaten bu zincirin devamları. onlar siyah kravatlıların hesapları, bir kan dolusu varili satıp bir petrol varili aldılar.

Bugün Türkiye için sınav şu? Bir Varil dolusu kellen mi? Yoksa Bir Mücadelemi? Türk halkı sınırda doğan yeni teröre daha henüz uyanabilmiş değil, Şehirlerde ilk bombalar patladığında herkes şunu diyecek adım gibi eminim. "Yılan başı kobane'deydi ve biz kobane'ye sessiz kaldık şimdide sıra bize geldi." Nasıl ASALA bittiyse PKK'da biter Bu sefer IŞID başlar aynı role onlar soyunur. Belkide ikisi soyunur ve Türkiye ortadoğu cehenneminin en dibini görür.

Kendi düşen ağlamaz. Ben aşırı milliyetçi unsurların daha dün IŞID için köpek derken bugün "Aslanlar koçlar" dediğini gözlerimle gördüm ve ben bu tür insanlarla hayatta var olamam. Ve eminim bu insanlar yarın bir gün benide düşman görüp kurşuna dizerler.

Eğer insanlık tarafında olmak bölücülükse evet ben bölücüyüm, vatan hainiyim. Bizim gibilerin durumuna Nazım baba zamanında şiirlerine dökmüş oda vatan hainimiş, bende hainim. "Vatan Sağolsun" lafı artık benim için sadece fakir tesellisidir. Para babaları bu sözü çok sever.. "Vatan sağolsun" muş, Huzurun olmadığı barışın olmadığı yer ne senin toprağındır nede senin vatanındır.
----

"Ellerin kabesi var
benim kabem insandır
kuran da kurtaran da
insanoğlu insandır.."

Ömer hayyam.

Geçen zamanın cevapları, bugünün sorularına ışık vermiyor, geleceği de belirsiz kılıyor.

SerseriGezgin isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
SerseriGezgin'in Mesajına Teşekkür Etti