Tekil Mesaj gösterimi
Eski 12.10.14, 12:18   #1
Mustafa Akten
Abdülmelik Hankendi

Mustafa Akten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2013
Yaş: 74
Konular: 540
Mesajlar: 2,814
Ettiği Teşekkür: 21783
Aldığı Teşekkür: 11416
Rep Derecesi : Mustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Yalniz
Standart Başka Ülkelerin İç İşlerine Karışmak

Başka Ülkelerin İç İşlerine Karışmak

Türkiye Cumhuriyeti devleti esas ilkelerinden bir tanesi de,”YURTTA SULH, CİHANDA SULH” ilkesidir. Keza 1946 yılında çok partili sisteme geçildiğinden ve hatta Cumhuriyetin 10. cu yılından itibaren, Türkiye devletine belirli belirsiz dayatmalar, o günün koşullarında kabulü mümkün olmayacak ikili ve çoklu anlaşmaların dayatılması, sağcı ve solcu olarak bilinen cenahların silahlı silahsız fraksiyonlarının ülkede cirit atabilmesi, Türk’e Türk’den başka dost olmayacağını idrak edemeyen idareciler tarafından bazı sözleşmelerin altına imzalar atılması ile oluşan iç ve dış düşmanlar kovalana kovalana nihayet 1984 yılında PKK’nın hortladığı, hortladığı diyorum çünkü; PKK zihniyetinin aynısı ve benzeri yaklaşık 15 civarında devlete kalkışma ve isyan bastırılarak izale edilmiştir. PKK’yı devletimizin başına bela edenler, silah sağlayanlar, lojistik imkân sağlayanlar Türkiye’nin iflah olmaması için güya yöneticilerine varıncaya kadar kullandılar, kullanılan aymazlar 12 yıldır utanmadan ve sıkılmadan eş başkanlıklarını yaptıkları projelerin hangi yıkım projeleri olduğunun içeriğine bile bakmadılar.

Şimdi biz yıllarca lanetler okuduk teröre ve teröristleri başımıza bela edenlere, bildiğimiz halde PKK’yı ülkemizin başına bela edenlerle güya dost olduk, idare edenlerle (Türk milleti ile değil) sadece 12 yıldır idare edenlerle stratejik dost oldular, manevralar içinde Türkiye hayrına tek bir işlem yapılmaması için adeta ülkede savaş veriyorlar. şimdi ABD Akp işbirliği ile başka devlet içlerine terör ve terörist salma hevesindeler. İç işlerine müdahale etme hevesindeler.

Dün evvel gün yapılan anlaşmalara göre Suriye’nin meşru idaresine karşı 2000 ılımlı muhalif gerektiğinde silahlı olarak Türkiye’de eğitilecek, ABD buna destek verecek ve eğitilen 2000 kişi etrafına toplayacakları ile Suriye devletinin meşru idaresini yıkacak, Akp’nin Çankaya borazanı ile ABD’li Obamalar da kına yakacak. Ey Akp borazanları aynı şey sizin için yapılsaydı mağdur edebiyatınıza bir husus ve malzeme daha eklenmiş olurdu ağlardınız!

>The Jus Ad pacem> Uluslararası diplomatik bir terim! Bir veya birkaç devletin bir devlete müdahale etmesinde oluşmuş homojen ve girift hale gelmiş ortam! Nedir bu ortam dendiğinde;

* Ciddi ve kitlesel insan hakları ihlali,
* Savaş tehlikesi ve ciddi terörist faaliyetler.

Yukarıda yıldızlı 2 halin oluşması, belgeleri ile ortaya konması durumunda, BM 42 madde hükmü gereği ihlallerin izalesi için müdahale edeceklerin gerekçeleri ve müdahalesinin uluslararası kurum ve kuruluşlarca onaylanması, müdahale edeceklerin kendi çıkarları için değil ve insani niyetler ile yapılıyor, yapılacak olması esastır.

Bir devletin iç işlerine karışmak asla kabul görmeyecek bir davranış biçimidir BM 2/4 maddesi gereği yasaklanmıştır.

Bir bağımsız devlet olan Suriye’nin varlığına ve egemenliğine hucum eden bir terörist faaliyet, onu yaratıp palazlandıran sonra göz boyamak için Suriye’nin iznini almadan güya onları bombalamak, gaza getirilen Akp Çankaya borazanı ve aferin delisi olmuş çakma başbakan, Esat olan Esedi yıkmak kendi egolarını tatmin için Amerikan oyuncağı olmayı göze alıp komşu Suriye ile yıllar sürecek bir gerginliği Türkiye’nin başına sarıp, Türkiye’nin başını belaya sokmak üzereler.

Şunu unutmayınız ey gafil Akp idarecileri! Bir devletin en büyük hasletlerinden biri modern ve bağımsız bir devlet olması, egemenlik eşitlik ve toprak bütünlüğü şerefi ve namusu olmasıdır.

İnsana sorarlar bu ne perhiz? Bu ne lahana turşusu? İzni olmadan Suriye topraklarını bombalayacaksın IŞİD denilen canileri güya yok etmeye çalışacaksın, sonra 2000 kişiden başlayan başka canileri Türkiye topraklarında eğitecek ve Suriye içlerine salacaksın! Amaç IŞİD değil amaç ve hedef ESAT! Neymiş Esat meşruiyetini yitirmiş!

Ey Akp ve hükümeti ve idarecileri, işlediğiniz suçların ortaya çıkması ile bu ülkede yaşayan Türk vatandaşının % 50 si de sizin meşruiyetinizi yitirdiğinizi söylüyor.. Ama siz idareyi bırakmamak için çeşitli manevralar ile koltuklarda oturuyorsunuz.. Esat’da secilmiş olarak oturuyor. Sizin iddia ettiğiniz meşruiyet kadar Esat’da da meşruiyet var!

12.10.2014 - Mustafa AKTEN
__________________
Mustafa Akten isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz Mustafa Akten'in Mesajına Teşekkür Etti.