Tekil Mesaj gösterimi
Eski 12.10.14, 23:25   #37
Aristo
Müdavim

Aristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 988
Ettiği Teşekkür: 46045
Aldığı Teşekkür: 39617
Rep Derecesi : Aristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: IŞİD Militanlarına Dünyada ve Ahirette "Sınırsız Seks Ödülü"

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Slower Mesajı göster
Klasik ateist savunmaları emin ol karşılaştığım ilk sen değilsin

bahsettiğin nebe süresi kötü niyetli mealciler kuranın bazı sürelerini yanlış yorumlamaktan çekinmiyor ve bazı kötü niyetli insanlarda aaaaa bak kuran bunu demiş diye dinden dönen o kadar çok insan var ki ! Kuranı kerimin bir ayetini anlamak için gerekirse koca koca kitapların yenip yutulması gerekir.

Nebe 33- “ Ve kevaıbe etraba(etraben).”

1. ve kevaıbe : ve genç, göz alıcı, şahane endamlı (bağ bahçe üzüm anlamında da kullanılır.)
2. etraben : aynı yaşta, yaşıt

Eğer gerçekten de mealcilerin dediği gibi tomurcuk memeler ise o zaman müttakiler yalnızca erkekler olur bunun da anlamı cennete sadece erkekler gideceği ve kadınların da muhattab bile olunmadığı anlamına gelir. Oysaki müttaki denilince erkek ve kadın müminler akla gelir. Dolayısıyla kadınada tomurcuk meme vaad edildiği anlamı çıkar ki bu absürd bir şeydir.
Ben sana Kuran meallerinde onu Anadolu İslamına ve Türk kültürüne uygun hale getirme çabalarına br çok örnek verebilirim.

Ama meallerin hemen hemen hepsinin özeti cennette erkeklere göğüsleri portakal gibi kızlar/dilberler ve kadeh kadeh içki vaad edildiği yönündedir ve arap aleminde olsun, Şii alaminde olsun inananları cepheye sürmek için de en çok bu ayet kullanılır. Çünkü özellikle şehit olanlar hurilere kavuşacaktır!

Ama dediğim gibi Anadolu İslamı ve Türk geleneklerine uygun değildir bu ayet ve bu nedenle de biz cenneye gidersek eşimizle gitmeyi umar, ona göre bir lafız geliştiririz. Ama ayet açıktır. Ben sana istersen 15 tane meal koyayım ki aralarında Diyanet, Diyanet vakfı ve Elmalı' lının yazdığı mealler dahil hepsinde farklı kelimelerle ama ortak olarak ''göğüsleri yeni çıkmış genç kızlar ve kadeh kadeh içki'' diye yazar.

Şimdi tüm dinler boş yere ''Allah' ı, peygamberini ve kitabını sorma, sorgulama; kayıtsız şartsız inan ve ibadet et diye boşuna emretmezler.

Cennet vaad ediliyor; tamam edilsin. Cennette bir daha ölmek yok; tamam ona da kabul. Peki ben cennete gidersem yeniden mi doğacağım ve sonsuza kadar yani milyarlarca, trilyonlarca sene ölümsüz kalacağım? Bunun cevabı da yok! Mesela cennette bir Nuri ile tanıştık... Hoş beş ettik falan sonra Adam sordu; ''kaç yaşındasın? Diyeceğim ''ben 874 trilyon 124 milyar, 13 milyon, 786 bin 975 yaşımdayım. Bu sefer ben ona soracağım o da başlayacak''ben 789 milyar, 549 milyon...''

Yok böyle bir şey!

Ya da herkes belli br yaşta mı kalacak? Mesela cennete giden herkes 20 yaşında mı olacak, 40 mı; ya da kaç?

Böyle bir şey de yok!

Kuran' da güzel vaadler çok, inanan da çok, sorgulayan da çok.