Tekil Mesaj gösterimi
Eski 13.10.14, 00:49   #38
Slower
Yasaklı Üye

Slower - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 122
Ettiği Teşekkür: 14240
Aldığı Teşekkür: 8657
Rep Derecesi : Slower muhteşem birisiSlower muhteşem birisiSlower muhteşem birisiSlower muhteşem birisiSlower muhteşem birisiSlower muhteşem birisiSlower muhteşem birisiSlower muhteşem birisiSlower muhteşem birisiSlower muhteşem birisiSlower muhteşem birisi
Ruh Halim: Cok Dertli
Standart Cevap: IŞİD Militanlarına Dünyada ve Ahirette "Sınırsız Seks Ödülü"

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Aristo Mesajı göster
Ben sana Kuran meallerinde onu Anadolu İslamına ve Türk kültürüne uygun hale getirme çabalarına br çok örnek verebilirim.

Ama meallerin hemen hemen hepsinin özeti cennette erkeklere göğüsleri portakal gibi kızlar/dilberler ve kadeh kadeh içki vaad edildiği yönündedir ve arap aleminde olsun, Şii alaminde olsun inananları cepheye sürmek için de en çok bu ayet kullanılır. Çünkü özellikle şehit olanlar hurilere kavuşacaktır!

Ama dediğim gibi Anadolu İslamı ve Türk geleneklerine uygun değildir bu ayet ve bu nedenle de biz cenneye gidersek eşimizle gitmeyi umar, ona göre bir lafız geliştiririz. Ama ayet açıktır. Ben sana istersen 15 tane meal koyayım ki aralarında Diyanet, Diyanet vakfı ve Elmalı' lının yazdığı mealler dahil hepsinde farklı kelimelerle ama ortak olarak ''göğüsleri yeni çıkmış genç kızlar ve kadeh kadeh içki'' diye yazar.

Şimdi tüm dinler boş yere Allah' ı, peygamberini ve kitabını sorma, sorgulama; kayıtsız şartsız inan ve ibadet et diye boşuna emretmezler.

Cennet vaad ediliyor; tamam edilsin. Cennette bir daha ölmek yok; tamam ona da kabul. Peki ben cennete gidersem yeniden mi doğacağım ve sonsuza kadar yani milyarlarca, trilyonlarca sene ölümsüz kalacağım? Bunun cevabı da yok! Mesela cennette bir Nuri ile tanıştık... Hoş beş ettik falan sonra Adam sordu; ''kaç yaşındasın? Diyeceğim ''ben 874 trilyon 124 milyar, 13 milyon, 786 bin 975 yaşımdayım. Bu sefer ben ona soracağım o da başlayacak''ben 789 milyar, 549 milyon...''

Yok böyle bir şey!

Ya da herkes belli br yaşta mı kalacak? Mesela cennete giden herkes 20 yaşında mı olacak, 40 mı; ya da kaç?

Böyle bir şey de yok!

Kuran' da güzel vaadler çok, inanan da çok, sorgulayan da çok.
Din istismarcıları tarafından sürekli istismar edilen konu Cennette cinsellik ''huri'' meselesidir. Kuran’da yazılanlara baktığımızda cennet hayatında cinselliğin olacağı ifadesi kesinlikle açıkça yer almamaktadır. insanın, orada yeniden yaratılacağı geçmektedir, insanın yeniden yaratılması durumunda bir şeyi arzulanıp arzulamayacağı bilinmemektedir. Kuran’da cennette yer alan nimetlerin hiç kimse tarafından bilinmediği anlatılmıştır.
Kuran’da yazılanların ipucu niteliğinde olduğu ve Kuran’da yazılanlardan daha fazla nimetin cennette olacağını biliyoruz.

Hurilerin yalnızca erkeklere verilen bir ödül olacağını anlayabileceğimiz kurani bir ifade yoktur ! Huri kelimesinin anlamına baktığımızda zaten dişiliği yada erkekliği ifade eden bir anlam yoktur. Kuran’da hurilerin insanlarla eşleştirileceği ifade edilse de bu eşleştirmenin cinsellik olduğu beyan edilmemiştir. Kuran’da nefislerin eşleştirilmesi için, insanların gruplar şeklinde birleştirilmesi için de aynı kelime (zevc) geçmektedir. Zevc kelimesi Arapçada eş, grup olma gibi anlamlara gelmektedir. Huri kelimesi cennete girecek insanların arkadaşları, hizmetçileri veya rehberleri gibi bir anlama gelebileceği düşünmek mümkünken, din istismarcıları tarafından cinsel partner anlamı yüklemek istenmiştir.

Arapça kelimelerin yanlış çevrilmesi yanlış anlaşılmalara neden oluyor. Kuran’da geçen kevaıbe etraben ifadesi birçok Türkçe mealde göğüsleri yeni tomurcuklanmış yaşıt kızlar anlamı verilmiştir, dilberler diye ilave yapanlar da olmuştur. Kevaıbe kelimesine genç anlamı verildiğinde erkeklerde bıyıkların terlemesi ve kızlarda göğüslerin tomurcuklanması nın gençlik alameti olduğu anlaşılacaktır ! oysa dini istismar etme amacıyla yorumlandığında, genç kızlığın alameti olan göğüsleri yeni tomurcuklanmış ifadesiyle çevrildiğinde cinsel çağrışımlar yapan bir kelime olacaktır.

Yani sen nasıl anlamak istiyorsan yada nasıl yorumlamak istiyorsan öyle yorumlayabilirsin. Arapçanın ben yıllarca dersini aldım. kevaibe kelimesinin asıl anlamı GENÇ'dir ''kaliteli, değerli'' anlamlarınıda içerir. Memeymiş göğüsmüş bunlar zırva ! O şekilde çevrildiğinde zaten ayetin önceki ayetle ve sonraki gelen ayetiyle bağdaşmıyor.

İslamı Kuranla vurmaya kalkarsan komik duruma düşersin.
Slower isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla