Tekil Mesaj gösterimi
Eski 13.10.14, 02:31   #5
Aristo
Müdavim

Aristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 982
Ettiği Teşekkür: 45973
Aldığı Teşekkür: 39535
Rep Derecesi : Aristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Başka Ülkelerin İç İşlerine Karışmak

Mustafa abi yine taşı gediğine koyacak bir ''köşe yazısı''nı kapak gibi koymuş.

Geçenlerde foruma ''Tayyip' in tek bir vizyonu vardır o da televizyonudur'' diye komedik bir konu açmıştım. Ve gerçekten de Tayyip ve ekibinin bu ülkeyi bırakın zamanında Erbakan hocalarının o meşhur sözüyle ''leblebici dükkanı idare edecek'' kapasitesi yoktur.

Görmüyorlar... Yabancılardan reçete almadan tavır belirleyemiyorlar...

Suriye söz konusu olduğunda Tayyip' in tek derdi ''efendisi ve ona BOP eşbaşkanlığı ünvanını veren ABD adına Beşar Esad' ı ikna etmek ve Amerikancı çizgiye getirmek! O ailecek tatiller, sınırların açılması, vizelerin kalkması, ortak parlamento toplantıları falan sadece Esad' ı ikna edip Amerikancılaştırmak içindi.

Ailecek tatil yaptı, sınırlar açıldı, vizeler kalktı, ortak parlamento toplantıları oldu ama Esad, emperyalizme karşı bir adım bile geri atmadı. Yani Tayyip, Esad' ı ABD adına ikna edemedi.

Ardından Esad tüm dünyaya Tayyip' i kastederek ''bazıları gibi benim tek derdim iktidarda kalmak olsa ben de bazıları (!) gibi Amerika ile dost olurum ama emperyalizmle dostluğu kendime, ülkeme ve islam alemine ihanet sayarım!'' diye tarihi bir açıklamada bulundu.

Tayyip, efendileri hesabına Esad' ı kendi gibi emperyalizme uşak yapamamış, ABD' ye verdiği sözler boşa çıkmıştı. 2 hafta sonra güya Şam' da cuma namazı kılacaktı ama kılamadı. Suriye ve Esad hakkında ne söylediyse hepsi döndü kendini vurdu... Açıkçası Esad, Tayyip' in boğazında yutamadığı bir ceviz gibi kaldı ve kalmaya devam ediyor... Kibri için hala Esad' ı yıkmaktan çoktan vaz geçmiş efendilerini hala Esad' a karşı kışkırtıyor.

Ancak vizyonsuz uzun adam, Suriye' nin arkasında uluslararası destek olmasa bile; tek başına öyle kolay yurulur bir lokma olmadığını ama arkasında Rusya, Çin, İran ve Hint desteği olan bir Suriye' nin asla Tayyip' e papuç bırakmayacağını göremiyor.

İşte o yüzden yine diyorum ki; ''Tayyip' in tek bir vizyonu vardır, o da televizyonudur.''