Tekil Mesaj gösterimi
Eski 13.10.14, 21:03   #11
Mislina
Süper Üye
Mislina - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 458
Ettiği Teşekkür: 4166
Aldığı Teşekkür: 9717
Rep Derecesi : Mislina gerçekten güzelMislina gerçekten güzelMislina gerçekten güzelMislina gerçekten güzelMislina gerçekten güzelMislina gerçekten güzelMislina gerçekten güzelMislina gerçekten güzelMislina gerçekten güzelMislina gerçekten güzelMislina gerçekten güzel
Ruh Halim: none
Standart Cevap: 3 Şehit, 33 Yaralı

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi SerseriGezgin Mesajı göster
@Mislina

Şehit mertebesine elbette biz karar verebiliriz. Asıl "Şehit" mertebesine devlet karar veremez. Devlet "Şehit" kelimesini kullanır. Ailelere "oğlun yada kızın şehit" der. Kağıt üzerinde yazar imzalar. Devlete göre "Şehit" tesellidir. Devlete göre "Şehit" Çaresiz gözü yaşlı olan ailelere "Ama bak ne güzel şehit oldu bana kızma tepki gösterme al şu maaşı al şu mertebeyi sus ve yalamaya devam et" mesajıdır.

Ben bunu anlıyorum. Biraz ağır oldu biliyorum. Ama gerçek bu.
Evet gerçekler acıtır...

Gezgin, "devlette veremez sadece konuşur " yorumuna katılıyorum. Devletin gözünden teselli olarak değilde sığınma ve kurtuluş olarak bakıyorum olaya. (Göz boyama)

Ailesi ve yakınları açısından buruk bir acı bunun yanında da gurur ve onur. (Teselli)

Bana göre Tanrı ile ölen arasında bir giz.
Zorunlu askerliğin olduğu bir dönemde herkese şehit denilebilir mi? İnce düşünürsen hayır. Fakat bana göre her asker nasıl "Mehmetçik" ise, ister vatani görevini yapan bir asker, ister teröristlerce saldırıya uğramış sağlıkçı, eğitimci, güvenlik mensubu olsun görevi başında yaşamını yitiren herkes şehittir.

Mislina isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Mislina'in Mesajına Teşekkür Etti