Tekil Mesaj gösterimi
Eski 13.10.14, 23:09   #49
Aristo
Müdavim

Aristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 986
Ettiği Teşekkür: 46010
Aldığı Teşekkür: 39584
Rep Derecesi : Aristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: IŞİD Militanlarına Dünyada ve Ahirette "Sınırsız Seks Ödülü"

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Slower Mesajı göster
@Aristo çalıştığımız sitede suriyeli mültecilere sorduk bu gün erinmeden kevaib kelimesi gençten ziyade üzüm taneleri anlamına da geliyormuş. etrabada yaşıt ve denk anlamlarında

Bahsi geçen süremize bakıldığında;

32. bahçe, bağ
33...
34 Şarap, kadeh

Şimdi birleştirdiğinde Ödül olarak bahçe bağ bu bağlardan hepsi birbirine denk tane tane üzümler ve bu üzümlerden kadehler dolusu şaraplar..

Sonucuda çıkıyor. Mantiksızda değil..

Yani hacı neresinden tutarsan tut senin şu dam üstünde un eler tombul tombul memeleri ayette bir türlü yakalayamıyorum.
E zaten ayetlerde her nedense cennete giden erkeklerin dünyadaki eşlerinden de bahsedilmiyor.

Hani o muhteremden alıntı yapmışın ya:

Alıntı:
Huri kelimesi cennete girecek insanların arkadaşları, hizmetçileri veya rehberleri gibi bir anlama gelebileceği düşünmek mümkünken, din istismarcıları tarafından cinsel partner anlamı yüklemek istenmiştir.
Şimdi yukarıda yaptığın alıntı da vatandaş kuşkulu bir şekilde ''.... gibi bir anlama gelebileceği düşünmek mümkünken,'' diye bir olsalılık belirlemesi yapıyor. Yani ''böyle de düşünülebilir ama'' diyor ve kalkıp boyundan büyük bir laf ediyor... Diyor ki ''din istismarcıları tarafından cinsel partner anlamı yüklemek istenmiştir.''! Tüm dünya ayeti ''göğüsleri yeni çıkmış genç kız/dilberler''/ diye çevirirken bu muhterem zat hakikaten Kuran' ı tahrif etmeye kalkmış.

Yukarıda sana içlerinde Diyanet, Diyanet Vakfı ve Elmalılı' nın da yer aldığı 15-20 meal koydum. Hepsinde yazanlar belli ve hepsi uzman ve alim sayılan isimler. Şimdi bunların hepsine nasıl ''din istismarcısı'' denebilir? Bak bir daha oku mealleri. Yabancı dil biliyorsan Kuran' ın yabancı dillerdeki çevirilerini de oku.

Be birader Kuran' da bir mantıklılığın olduğnu savunuyorsan, kadeh kadeh şarabın yanına da ancak huri gider yani...

Ha ne yapıp, edip, Kuran' ı daha ''ahlaki'' bir şekilde yorumlama ve Türk gelenek ve törelerine uyumlulaştırma çabanı takdir ediyorum. Ama aslında sen de biliyorsun ki, orda ''ödül'' olarak göüsleri yeni çıkmış genç kızlar'' söz konusu. Başka bir ayette de yine erkeklere bayanların bakire kılınması var. Yani cennette erkek egemenliğine ve bir arabı mest edecek önemli ödüller var. Neden erkeğe hep bakireler verilecek?

Neyse...

Dedim ya her ne kadar Kuran' ı biraz keyfi olarak değiştirsen de yaptığının aslında Kuran' ı korumak ve onu bizim kültürümüze uyumlu yapmaya çalışmak olduğunu tahmin ediyorum.