Tekil Mesaj gösterimi
Eski 14.10.14, 10:44   #1
Cansuyu
« Gün Batımı »

Cansuyu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 1857
Ettiği Teşekkür: 20107
Aldığı Teşekkür: 34522
Rep Derecesi : Cansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardırCansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardırCansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardırCansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardırCansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardırCansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardırCansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardırCansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardırCansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardırCansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardırCansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Neseli
Standart “Yasaları Kim Takar!” | Tokmak

“Ben hükümetimin karşısında durup senin yanında mı yer alacaktım?”

Bu sözler, muhalefet liderine kızan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a ait.

Bir itiraf gibi… Yani “Mevcut hükümet, Erdoğan’ın hükümeti!” demek ki…

Nasıl olur bu? Başbakan, Erdoğan mı, Davutoğlu mu?

CHP İzmir Milletvekili Aytun Çıray, Cumhurbaşkanı’nın “Anayasa ihlali” yaptığını söyleyerek Meclis’e yazılı bir soru önergesi verdi.

Başbakan Davutoğlu’nun cevaplandırması istenen önergede:

“Erdoğan mevcut iktidardan ‘Hükümetim’ diye söz ediyor.

Bu söylem, tutum ve davranışlardan sonra artık Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin Anayasası’nın varlığından söz edilemez. Anayasa, Erdoğan tarafından fiili bir darbe ile ortadan kaldırılmıştır.

Anayasa’mızın ortadan kaldırılması ve keyfi olarak tek parti devletinin inşası, ‘vatana ihanet suçu’ kapsamına girer mi, girmez mi?” diye soruluyor.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, yasalara göre bu soruya cevap vermek zorunda ama artık ülkemizde Anayasa bile ihlal edilirken, yasaları kim takar, öyle değil mi?

Başbakan Davutoğlu, Aytun Çıray’ın soru önergesine cevap vermeyecektir. Zaten verse bile ne diyebilir ki?

“İnsanları tanımak istiyorsan, eline iktidar ver” denir. Biz de onları yeterince tanıdık.

Bugünkü güçlerine güvenip yasaları çiğnerlerse çok yanlış yaparlar.

Hiçbir iktidarın sonsuza kadar devam ettiği görülmemiştir!

Sözcü

Cansuyu isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz Cansuyu'in Mesajına Teşekkür Etti.