Tekil Mesaj gösterimi
Eski 14.10.14, 16:32   #56
Aristo
Müdavim

Aristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 989
Ettiği Teşekkür: 46046
Aldığı Teşekkür: 39622
Rep Derecesi : Aristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: IŞİD Militanlarına Dünyada ve Ahirette "Sınırsız Seks Ödülü"

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Slower Mesajı göster
Cennette kastedilen içki dünyadaki gibi sarhoşluk veren içkiler değil. Şarap asıl anlamı içecek demek, günümüzdeki alkollu içecekler değil. Bak gördüğün gibi bir kelimeden neler neler çıkarılabiliyor. Diyaneti boş ver sen herkes istediği gibi yorumyabiliyor senin oradaki içkiyi alkolle bir tuttuğun gibi. kevatip meseleside onun gibi aynı. Türkçeye bile son 20 senede ne kelimeler eklendi nece kelimelerin anlamları olduğundan farklılaştı ki! 14 asır öncesinin arapçasından bahsediyoruz. O zamanlar kevatip bir üzüm taneleri anlamında kullanılırken şimdi araplar zamanla o kelime ergenliğe yeni girmiş kızlar anlamıda yüklenmiş. Ayetlere tek kelime ile değilde bir bütün olarak bakılırsa herşey açık zaten. Kuranda ahirette cinsellikle ilgili net bir bilgi yok. İnsanların öldükten sonra yeniden yaratılacağı ve tekrar ölümün olmayacağı hatta yaşlanmayacağı söylenir farklı bir boyut yani belki orada cinsellik gibi bir ihtiyacın olmayacak bunu bilemezsin, bilemeyiz.

@Insanlikarayan @Aristo İslamiyet arabistana inmişte olsa bana göre islamı en yanlış yaşayanda araplardır. Allah zaten belalarını veriyor, vermiyor mu ? Arapların uçkuruna ne kadar düşkün olduklarını bende biliyorum. Ben araplarla aynı sofraya oturdum, aç kalktım. Yemek yiyemedim, ne kültürlerini severim nede yaşayış şekillerini nede giyim kuşamlarını severim. Hiç bir özelliklerini sevmem. Her zaman derim İslamiyetin direği Türklerdir diye Türkler ne zaman bu dünyadan yok olur islamiyette o zaman biter ! Sizde ön yargı var islamı arap dini gibi sadece araplara inmiş gibi görüyorsunuz öyle değil işte.. Allah dinden imandan ayırmasın. Sağlıcakla kalın..
Onca arapça uzmanı ve meal yazan alimin ayet meallerini gözünün önüne koyuyorum ama hala ısrarla onların dini saptırdığını söylüyorsun. Ben sana daha ne diyebilirim ki? Ha desem desem ''yeni İslam Alimi Slower; sen pek alim değilsin ama bayağı bir alemsin'' diyebilirim