Tekil Mesaj gösterimi
Eski 14.10.14, 22:01   #13
Mislina
Süper Üye
Mislina - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 458
Ettiği Teşekkür: 4166
Aldığı Teşekkür: 9717
Rep Derecesi : Mislina gerçekten güzelMislina gerçekten güzelMislina gerçekten güzelMislina gerçekten güzelMislina gerçekten güzelMislina gerçekten güzelMislina gerçekten güzelMislina gerçekten güzelMislina gerçekten güzelMislina gerçekten güzelMislina gerçekten güzel
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Sultanlara "Edep yahu" Sansürü

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Aristo Mesajı göster
Kapanmanın hiçte tercih olduğunu sanmıyorum doğrusu. Eğer gerçekten kendi özgür iradeleri ile özgür bir ortamda o tercihi yapmışlarsa saygı duyarım ama % 90' dan fazlası aile, eş, baba, patron, müdür, toplum, medya ve iktidar baskısıyla kapanıyor. Bunu hepimiz biliyoruz. Ama işte o gurur, bunu bile bile ''inancım için kapandım'' dedirtiyor çoğuna...

Madem inançları o denli önemli, o zaman o inanaç hırsızlık, yolsuzluk, vatan satılması, ahlaksızlık söz konusu olunca nerde?

Benim yazdıklarımın doğru olduğunu sen de biliyorsun aslında. Bak o kapanan kadınlar sayesinde onların kapanmayan hemcinslerinin hayatları da çok kötü bir baskı ile karşı karşıya kalırken, bugün o ilkokullarda bile kapatılan kızları düşünüyorum. Anneler resmen kendi hayatlarını karartmışlar, şimdi de kız çocuklarının hayatlarını karartıyor.
Yapma lütfen, inançları sorgulamak haddime düşmez. Hırsızlık, yolsuzluk, vatan konusunda yazarım yazmaktan da çekinmem.

"Eğer gerçekten kendi özgür iradeleri ile özgür bir ortamda o tercihi yapmışlarsa saygı duyarım"demişsin budur
Baskı ile başını kapatanlara veya çıkar gözetmek amacı ile başörtüsü takıp herkesi kandırdığını düşünenlere kapalı gözü ile bakmıyorum açıkçası. Kaldı ki kendini kandırmış oluyor beni değil.

İlkokul çağındaki kızlardan bahsetmiyorum farkında isen...

Kadın olmayı bir kenara bıraktım insan olarak bunun bir zulüm olduğunun hepimiz farkındayız. Toplum olarak zaten" Sen kız çocuğusun, kadınsın " mantığı ile hayatlarını karartıyorlar.

Neyse Femen kızlarını aradım (Desem de inanma) Önerdiğin eylem için geleceklermiş

@Tntcool "Kağıtları tek tek söken Bolu Belediyespor yetkilileri olayı kınadı ve sorumlular hakkında yasal takibatın başladığını belirtti."

Kayıtları söken adamın Bolu Belediyespor yetkilileri olduğu haberde yer almış

Mislina isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz Mislina'in Mesajına Teşekkür Etti.