Tekil Mesaj gösterimi
Eski 15.10.14, 11:05   #30
Mislina
Süper Üye
Mislina - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 458
Ettiği Teşekkür: 4166
Aldığı Teşekkür: 9717
Rep Derecesi : Mislina gerçekten güzelMislina gerçekten güzelMislina gerçekten güzelMislina gerçekten güzelMislina gerçekten güzelMislina gerçekten güzelMislina gerçekten güzelMislina gerçekten güzelMislina gerçekten güzelMislina gerçekten güzelMislina gerçekten güzel
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Sultanlara "Edep yahu" Sansürü

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi ReaL Mesajı göster
Kadınlar kendini sorgulasın. Demek ki ikinci sınıftan da öte böcek gibi yaşamayı hazmedebiliyorlar.

Oy kullanırken de mi baskı var. Hadi köylerde kimin ne oy attığı belli olabilir, ya büyük şehirlerde?

34 yaşına kadar normal yaşa. O yaşta evlen, sonra öcü gibi örtün, neymiş? İnancımdan dolayı. Bu "Allah ile aldatmaktır". Ayrıca böyle bir inanç da yok.
İnançlar ve baskı konusunda fikrimi yukarıda yazmıştım. Kendini aldatır eklemesini de açıkça belirtmiştim. Bu yüzden bir daha yazmaya gerek duymuyorum.

Kadın kendini sorgulasa, sorgulayabilse zaten bu tür sorunlar yaşanmayacak emin ol. Benim tuzum kuru, veya Ayşe'nin veya Fatma'nın ya ötekiler? Kendini sorgulayan ve yaşadığı hayatı "artık yeter" diyerek direnen; kendi hayatını sürdürmek için yola devam etmek isteyen veya kadın sığınma evlerine giden kadınların akibetini görüyoruz. (Ne güzel kadınlardır onlar; ya cennet ya cehennem derler. Kaderini değiştiremeceğini bile bile kaderine boyun eğmeyenler)

Bu kadınlar gözümün önüne geldiğinde derin bir acı, hüzün, hayranlık ve yardımcı olamamanın çaresizliğini göz önünde bulundurarak böcek kim oluyor acaba. Acizliğini şiddet ve kaba kuvvetle örtmeye çalışan mı? Yoksa "Benimde bir adım var" diyerek ezilen mi?

Konu Sultanlardı sanırım...

Mislina isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz Mislina'in Mesajına Teşekkür Etti.