Tekil Mesaj gösterimi
Eski 16.10.14, 15:23   #1
Mustafa Akten
Abdülmelik Hankendi

Mustafa Akten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2013
Yaş: 74
Konular: 542
Mesajlar: 2,817
Ettiği Teşekkür: 21800
Aldığı Teşekkür: 11424
Rep Derecesi : Mustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Yalniz
Standart Türkiye'de servet paylaşım

TÜRKİYE'DE SERVET PAYLAŞIMI

"Türkiye'de Servetin Yüzde 78'i En Zengin Yüzde 10’un Elinde"

Yazı başlığı yukarıda ki gibi. Aklı hayra şerre eren, ufkunu açabilen, soran sorgulayan, yeri geldiğinde yanlışları protesto yoluyla anlatmaya ve çözüm getirilmesine çalışan, çözüm yolları öneren Türkiye Cumhuriyeti asli vatandaşının en önemli bağırmalarının başında ne geliyordu biliyormusunuz?

"Gelir dağılımındaki adaletin sağlanması!"

Maalesef ve üzülerek ifade etmek gerekir ki, istenen en önemli öğe hayata geçirilememiştir. Varlık ve servet düşmanı asla değiliz. Üretim ve tüketimin adil dağılımından, milli gelirin hakça bölüşümünden yanayız. İşte bu hakça bölüşüm, sosyal adaletin, sosyal dengelerinin bozukluğunu, birilerine sermaye ve servet aktarımı olarak planlı şekilde organize edenlerin varlığı Türkiye Cumhuriyeti devletinde hemen hemen bütün dönemlerde eksik olmadı, GSMH, fert başına düşen milli gelir yutturmacaları ile Türk milleti oyalandı. Ve halen Türk milletinin gelir kaymağını beş milyon aile paylaşıyor, ne tarafa dönsek deliğin biri daima onların ön tarafına denk geliyor.

Milli gelirin dağılımında adaleti sağlamış olabilseydik, vergilendirme olayında adaleti sağlayıp vergi sistemini ve kanunlarını sadeleştirip en sıradan benim gibi cahil vatandaşın anlayacağı şekle getirebilseydik, planlı kalkınmada, insan planlamasından nüfus planlamasına, kalkınmadan milli değerlerin planlamasına kadar her tür planlamayı plan yapmayı bilen basiretli insanlara bırakabilseydik, siyaseten iktidar olanlara milli bütçelerin çarçur edilmesine izin vermeseydik, örtülü ödenekleri örtüsüz ödenek haline dönüştürseydik, klasik milli üretimlerin yanında gerçek manada dış pazarlarda mücadele ederek gerçek ihracatları gerçekleştirebilseydik, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları olarak biz bu gün bu başlığı görmeyecektik. Nedir o?

"Türkiye'de Servetin Yüzde 78'i En Zengin Yüzde 10’un Elinde"

16.10.2014
Mustafa AKTEN
__________________
Mustafa Akten isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Mustafa Akten'in Mesajına Teşekkür Etti