Tekil Mesaj gösterimi
Eski 17.10.14, 01:38   #24
SerseriGezgin
Cehennem Yolcusu

SerseriGezgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 1428
Ettiği Teşekkür: 29582
Aldığı Teşekkür: 32354
Rep Derecesi : SerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Ruhsuz
Standart Cevap: Andımız'ı Okuyana Hakaret ve Dayak

@Aristo

Mesele Türklüğün nasıl algılandığı, Evet maalesef sol kesim ama yüzeysel bakan ki çoğu bu yönde "Ben Türk'üm" diyene faşist diyor. Elbette bu yanlıştır.

Milli değerlere sahip çıkmak yanlışlık değil faşistlik hiç değil, ama milli değerleri milliyetçilik çemberi içine sokmak çok yanlıştır.

Ben milliyetçi değilim. Ama bu ülkenin ürettiği değerlere sahip çıkabilirim nedir bunlar. Dilidir,kültürüdür vs vs..

Lakin milliyetçilerede sözüm yok milliyetçilik pis kakadır demiyorum. Ama din kadar milliyetçilikte bir uyuşturucudur. Ve bunda "ılımlı" olmak gerek. Ilımlı olmayanda zaten faşistir. farkında yada farkında olmadan..

Andımız denilen şey okununca ne oldu dersiniz? Andımızı sen ben içimizdeki bölücü dindar dinci yobaz faşist herkes okudu. Herkes Türk oldumu? hayır.. Herkes çalışkan oldu mu? hayır.. Demek ki sloganla birşey olmuyormuş. Herkes milli benlik kazanmıyormuş arkadaşım.. Ben andımızla Türk olmadım. Eğer zamanında araştırmasaydım hatta şu an Türklüğü anlayamaz o "saftirik" insanlardan biri olurdum. Türküm diyenleri faşist ilan ederdim.

Kaldı ki okullar askeri yer değildir. Bu millet bu halkta asker değildir. olmamalıdır. Bu ülkeye eli silah tutan askerler değil, bilim insanlarına ihtiyacı var.

@Insanlikarayan tutturdun bir tarihten gidiyorsun. Tarih, tarihte kalır ve tarihle günü yargılayamazsın, yargılamaya kalkarsanda o "günü, geleceği" boğarsın..

Geçen zamanın cevapları, bugünün sorularına ışık vermiyor, geleceği de belirsiz kılıyor.

SerseriGezgin Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
SerseriGezgin'in Mesajına Teşekkür Etti