Tekil Mesaj gösterimi
Eski 17.10.14, 03:17   #30
Insanlikarayan
. . . . Gurbet Ellerde . . . .

Insanlikarayan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 294
Ettiği Teşekkür: 131161
Aldığı Teşekkür: 42575
Rep Derecesi : Insanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Insanlikarayan - MSN üzeri Mesaj gönder
Standart Cevap: Andımız'ı Okuyana Hakaret ve Dayak

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Aristo Mesajı göster
Zaten din ve milliyet insanlara farklı bir özellik de katmaz... Hele ki anan-baban Türk ise zaten Türk oluyorsun. Ne test, ne sınav ne de belgelemek için özel bir eğitim... Kafasızların övünebileceği bir şey olmadığı için Türklükleriyle övünürler... Lan salak, 500 puan tutturup ODTÜ' ye mi girdin? Hayor; sen sadece öyle doğdun...

Din tam bir şakaşuka... Tesadüf!.. Anası-babası yahudi olsa ve İsrail' de doğsa müslüman gebertecek olan salak, bir tesadüf eseri müslüman ana-babadan doğunca kendini bi poh sanıyo... Nasıl müslüman oldu? Ana-babası müslümandı... Bu kadar basit yani... Ne bir sınav, ne test; ne de ODTÜ' ye girmek için 500 puan tutturma çabası...

Salaklar zaten ceplerinde doğduklarıyla övünürler, çünkü başka hiç bir şeyleri yoktur övünebilecek...

Ben milliyetçi ve dindar değilim ve kendini ''ben Türküm'' ya da ''ben müslümanım'' diye ifade edenlere tam gıcık kaparım. Bunun nesiyle övünüyorsun kafasız? Sen öyle doğdun zaten... 500 metre engelli mi koştun Türk doğmak için; ne bilim dağa mı tırmandın müslüman olmak için?

Bana icat yaptım, keşif yaptım diye gelecekler... Ha öyle de olmasın; ''ben şiir yazdım, roman yazıyorum'' desinler... Gitar çaldıklarını, saz çaldıklarını söylesinler... Ne bilim muslukçu olduklarını söylesinler, fırıncı olduklarını söylesinler...

La fırıncı olmak için bile bir eğitim, bir emek ve alınteri gerekiyor... Ama Türk ve müslüman olmak için hiç bir şey gerekmiyor!

Yani sanırım anlatabildim...

Türküm elbette ama zaten anamdan öyle doğduğum ve 1 saniye bile emek harcamadığım bir özellikle övünmeyi de zul sayarım açıkçası...
Türkiyede yasayan birisi olarak, belki bu durum gecerli olabilir?.
O durumda bile hepsini ayni Tepsiye atmamaya calisirim.

95 Senesinde, az daha Alman Vatandasligina bile gecmeyi düsünebiliyordum.

Nedenini bir söylemeye calisayimmi?.

Su anda 40 seneden beri devamli olarak Türkiyede yasamiyorum.
Türkiyeye geldigimde, Almanci gözüyle görünüp, Yolunacak, Altin Yumurta cikartan Kaz gibi görülüyorum.

Hem Türkiyede, Hemde burada yabanci olarak görülüyorum.

Vatan Borcu Adi altinda, Askerligimi 2006´da kisa dönem yaptim.

Burada bulundugum kasabada, 80/85 senesi aralari, 80%´tinin oturma ve Calisma müsadesini almalarina yardimci oldum.
O senelerinde gelen Mültecileri simdi hic saymiyorum.
95 Senesinde bir Alman Politikaci, belirli sözleri söylemeseydi, Alman Vatandasi olmus, Hava alaninda Pasaport degil, Kimligimle gecis yapip, Kontrollerden kurtulmus olacaktim.

Herseye ragmen, bu eziyetten vaz gecmedim, Türk Pasaportumu, Hüviyet Cüzdanimi degismedim!.

Gercegi okudun, Halen o Eski Hüviyet Cüzdanim bile Mevcut!.

Türkiyede yasamasa bile!.

Ne Mutlu Türk'üm Diyebilene!.

Çetin Düşlü.
Insanlikarayan Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla