Tekil Mesaj gösterimi
Eski 21.10.14, 00:25   #6
Tntcool
Kelebek gibi uçar, arı gibi *******...

Tntcool - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 99
Ettiği Teşekkür: 13482
Aldığı Teşekkür: 20637
Rep Derecesi : Tntcool muhteşem birisiTntcool muhteşem birisiTntcool muhteşem birisiTntcool muhteşem birisiTntcool muhteşem birisiTntcool muhteşem birisiTntcool muhteşem birisiTntcool muhteşem birisiTntcool muhteşem birisiTntcool muhteşem birisiTntcool muhteşem birisi
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Vicdani Ret Nedir? Tarihi - Türkiye'de Vicdani Ret

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Aristo Mesajı göster
Demokratik bir ülke olsak gerçekten maaşlı askerlerin oluşturduğu profesyonel bir orduya evet derdim.

Bu memlekette makarna ve kömür için onurunu satmaya hazır milyonlarca insan var... Birini AKP torpiliyle bir devlet kurumunda asgari üçretle çaycı yapsan ömür AKP' ye oy verecek derecede geri zekalı o kadar çok ki...

Profesyonel orduya geçilse eminim AKP kendi taraftarlarını ayda 1200 lira maaşla asker yapar ve bu askerlerin oyları da hep AKP' ye akar...

Gerçek bir demokrasi olmadan profesyonel bir ordu anında hainlerin eline geçer.
Olaya içinde bulunduğumuz konjonktürden bakmıyorum. Genel olarak ele alıyorum.

Şimdi özellikle kışlalardaki askerlerin neredeyse yarısı (özellikle batıda) uyuşturucu kullanan, gaspçı, hırsız, en azından sabıkası olanlardan oluşuyor. Arada bir de böyle vicdani retçiler çıkar. Bunlarla uğraştığın zaman asıl işin olan harp sanatı ile uğraşamazsın.

Bu sadece orduya has bir olay değil, okullar da bozuldu iyice. Hatta toplum bozuldu diyebiliriz. Kışlalar ve okullar zaten toplumun bir yansımasıdır. Artık 2'nci dünya savaşı zamanına ait yaklaşımlarla iş yürümüyor.

Modernleşmek zorundadır kurumlar. Misal; Osmanlının en kötü zamanlarında açılan okullardan Cumhuriyeti kuran bir nesil ortaya çıkmıştır.
4 Üyemiz Tntcool'in Mesajına Teşekkür Etti.