Tekil Mesaj gösterimi
Eski 21.10.14, 00:40   #8
Aristo
Müdavim

Aristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 988
Ettiği Teşekkür: 46045
Aldığı Teşekkür: 39617
Rep Derecesi : Aristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Vicdani Ret Nedir? Tarihi - Türkiye'de Vicdani Ret

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi SerseriGezgin Mesajı göster
Vicdani ret bir haktır.

@Aristo

TSK halen masum yani.. Gerçekten çok iyimser düşünüyorsun. Gizli kayıtta kuklanın yanında "3-5 füze attırırım savaş çıkarırım" sözleri söylenirken orda "TSK" nın üst düzey bir yetkiliside vardı. Mehmetçik dediğin zaten senin benim gibi insanlar. o insanlar içinde makarna kömürede oy verenler dolu arkadaşım

Zaten orduda hainlerin eline geçsin bence ki.(zaten geçti) hiç umrumda olmaz. Tıpkı polislere olanlar gibi.. Ben benim güvenliğimi sağlayacak bir kuruma yada kişiye hiç ihtiyacım yok.. TSK baştan hata yapmayacaktı. Bu kadar ülkenin içişlerine karışmayacaktı. Laikliğin bekçileri ya(!).. o bakımdan dedim. Şimdi faturalarını ağır ödüyorlar. İçlerindeki yaşlarda yanıyor ama yapacak hiçbirşey yok.
Bazı şeyler dan (!) diye yani ''ben yaptım oldu'' diye olmaz.

Ben şu an mevcut bulunan ordudan memnun değilim ama daha da berbat olmaması için düşündüklerimi dile getirdim.

Devrim mücadelesi, reformları dışlamadığı gibi gelebilecek kötülükleri de engelleyemiyorsak, mümkün olduğu kadar geciktirme mücadelesidir...

Sovyet kavramı!

Biliyor musun bilmem?

İşçi-köylü sovyeti değil; savaş koşullarında ''İşçi-köylü-asker sovyeti'' gündeme gelmişti.

Dün Kızıl Ordu' da ''vicdani redciliği'' reddettiği gibi, bugün Vietnam, Küba ve Kuzey Kore de vicdani redciliği kabul etmiyorsa, boşuna değildir...