Tekil Mesaj gösterimi
Eski 21.10.14, 01:02   #11
Sevda
Dönersen Islık Çal..

Sevda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 784
Ettiği Teşekkür: 28194
Aldığı Teşekkür: 33967
Rep Derecesi : Sevda şöhret ötesinde bir itibarı vardırSevda şöhret ötesinde bir itibarı vardırSevda şöhret ötesinde bir itibarı vardırSevda şöhret ötesinde bir itibarı vardırSevda şöhret ötesinde bir itibarı vardırSevda şöhret ötesinde bir itibarı vardırSevda şöhret ötesinde bir itibarı vardırSevda şöhret ötesinde bir itibarı vardırSevda şöhret ötesinde bir itibarı vardırSevda şöhret ötesinde bir itibarı vardırSevda şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Vicdani Ret Nedir? Tarihi - Türkiye'de Vicdani Ret

Alıntı:
Alıntı:
Vatanı korumak için şehit olan askerlerimiz ve kumandalarımız senin gibi korkakları görse; "sen gelme" derdi zaten. Ben de aynen öyle diyorum. Seni ya da oğlunu askere almasınlar, senin gibilere ihtiyacımız yok.
+
Sen şimdi reddettin de ne oldu? Tüm dünya orduları silah mı bıraktı, onlarda mı reddetti? Savaş insanlık doğasına aykırı dedin diye dünya pespembe mi oldu, her yer güllük gülistanlık mı oldu ne oldu? Mermi başına dünyanın parasını alan ülkeler, adamlar senin zırvaladığın bu saçma sapan vicdani ret olayına gülmez mi? Yabancı askerler kapına dayandığı zaman, oğlunla sen köşeye geçer " vallahi ben daha önceden reddetmiştim" buyur ne yaparsan yap mı diyeceksin?

Hepsinden vazgeçtim, ben vicdani reddiciyim deyip kendini rahata alacaksın, elin garip gurebası sen evde tv karşısında rahat rahat otur diye takır takır öldürülecek. Oh ne güzel dünyaymış bu ya! Bugüne kadar askerlik yapanlar ne salak adamlarmış. Reddedin kardeşim, reddedin alın elinize de kıytırık bir pankart geçin bir sokağın başında zırvalayın ben vicdani retçiyim diye, askerlikten kurtulun!

Sevda isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz Sevda'in Mesajına Teşekkür Etti.