Tekil Mesaj gösterimi
Eski 21.10.14, 01:12   #13
Tntcool
Kelebek gibi uçar, arı gibi *******...

Tntcool - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 99
Ettiği Teşekkür: 13482
Aldığı Teşekkür: 20637
Rep Derecesi : Tntcool muhteşem birisiTntcool muhteşem birisiTntcool muhteşem birisiTntcool muhteşem birisiTntcool muhteşem birisiTntcool muhteşem birisiTntcool muhteşem birisiTntcool muhteşem birisiTntcool muhteşem birisiTntcool muhteşem birisiTntcool muhteşem birisi
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Vicdani Ret Nedir? Tarihi - Türkiye'de Vicdani Ret

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi SerseriGezgin Mesajı göster

Süpermen değilim elim silah tutuyor çok şükür, kendimi savunabilirim

Gönüllü olarak savaşmak başka gönülsüz olarak savaşmak başka, ben oğlum olsa başkaları için ölmesini istemem, eminim şimdi ölen şu devlet tanımıyla "şehitlerin" bana göre gariplerin "biz ne için öldük?" diye kendilerine soruyorlardır, yada öbür dünya diye bir yer varsa ordada sorumlu olanlara soracaklardır.

Zaten dediğim çaycı çorbacı örnekleri sırf eksilecekleri için keyfine düşkün çoğu rütbeliler vatan sakarya edebiyatı yapıp zorunlu olan askerliğin kaldırılmasını hiç istemezler. Çünkü rahatları bozulacaktır.

TSK, IŞİD ile savaşacak son ordulardan birisidir. Bunun için savınıza karşı bir sav sundum. Ne de olsa görünen köy kılavuz istemez. (Bkz gizli toplantı ses kaydı)

Kendini savunabilmek... Ama gerçek hayat bilgisayar oyunlarında eline silahı alıp tek başına bütün düşmanları öldürmeye benzemiyor...

Çoğu rütbeliler dediklerin savaşta en önde gitmese erler gider mi zannediyorsun. Niye daha az kayıp veriyorlar,çünkü daha eğitimliler. Ordunu fazla küçümseme.

TSK bugün IŞİD ile kafa kafaya getirilmek isteniyor benim görüşüme göre. Gerisini bilemem zaman gösterir...
3 Üyemiz Tntcool'in Mesajına Teşekkür Etti.