Tekil Mesaj gösterimi
Eski 21.10.14, 01:33   #14
Aristo
Müdavim

Aristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 986
Ettiği Teşekkür: 46007
Aldığı Teşekkür: 39568
Rep Derecesi : Aristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Vicdani Ret Nedir? Tarihi - Türkiye'de Vicdani Ret

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi SerseriGezgin Mesajı göster
@Aristo

En yüksekte bir çürüme varsa mutlak derinlerdede kökü çok sağlamdır. Bu hiyerarşi sistemi olan her kurumda zaten mevcuttur. Dolayısıyla TSK'nın yozlaşmadığı ve tam ele geçirelemediğini söylemek çok iyimser bir tahmindir bana göre. İçten çürümeyi engelleyen gizli vatansever örgütler varsa bilemem o zaman sen haklı çıkarsın derim ama benim bu söylediğim bile artık fantezisel kalıyor(şimdi ben bunu söyledim ya kesin takibe alınırım)
TSK, bu coğrafyadaki tüm ordular gibi zaten ABD ve İsrail tarafından manipüle edilmeye çalışılıyor. Rütbe ve devamlı personel yenilenmesi nedeniyle de bu manipülasyon 1950' li yıllardan, hatta daha öncesinden beri devamlı olarak sürüyor...

TSK, zaten NATO' ya girmekle yozlaşmıştır. Hatta buna yozlaşmak değil, emperyalizmin çıkarlarına adapte olmuşluk da diyeblilriz ve ben de böylelikle senden daha ileri giderek ''takibe'' alınmış olurum.

Maalesef bizim sol dogmatiktir ve hep ''ak-kara'' mantığı içindedir. Ara tonları göremez. Ordu son Eregenekon ve Balyoz operasyonlarına kadar komuta düzeyinde 3 gruptan oluşuyordu: Avrasyacılar, Kemalistler ve NATOCULAR yani Kuzey Atlantikçiler.... İlk ikisi yani Avrasyacılar ve Kemalistler zaten aralarında nüans farklılıkları olan NATO karşıtlarıydı. Bu iki grup önemli ölçüde tasfiye edildi ve komuta kademesi Kuzey Atlantikçiler' in yani NATOcular'ın egemenliğine geçti.

Bizde hatalı bir anlayış var... Biz orduyu hep Kenan Evren' in ordusu gibi görüyoruz. Halbu ki bu ordu bölge ve bölgeye ilişkin emperyalist-siyonist dayatmalar gereği hiç te öyle hep Kenan Evren' in ordusu olarak kalmaz!
Tersine devamlı anti-emperyalist nüveler üretir.

12 Eylül cuntası sadece halk muhalefeti ve devrimcileri ezmemiş, aynı zamanda 12 Mart' ta yok edildikleri sanılan ama yeniden kendini üreten NATO karşıtı öğeleri de bir defa daha ezip tasfiye etmiştir.

Dikkat! 12 Mart darbesi sadece Denizleri, Mahirleri alıp götürmedi... Ordu içindeki sol, Kemalist ve tüm ilerici subayları MİT işkencehanelerinden geçirdi ve tasfiye etti. TSK subayları, Ziverbey Yalısı' nda NATOcu generaller ve MİT tarafından en zalim işkencelerden geçirilip ordudan tasfiye edildi...

Ama diyorum ya... Ordu 8 yıl içinde o tasfiyeye rağmen yeniden NATO karşıtı komutanlar ve subaylar üretti.. Onlar da 12 Eylül' de tasfiye edildiler...

10 yıl geçmeden Çekiç Güç' ün bölgeye gelmesiyle ABD ve İsrail' in BOP projesi kabak gibi ortaya çıkınca ordu yeniden NATO karşıtı komutanlar üretmeye başladı... Genelkurmay' da çöreklenen Gladyo/Özel Harp Dairesi fesh edilerek Genelkurmay' dan atıldı. TSK, açıkça NATO karşıtı bir tavır içine girerken ABD defalarca TSK' daki bu gelişmelerden rahatsız olduğunu açıkladı... Unutma; ABD' li askerler Kuzey Irak' ta, Türk askerlerinin başına boşuna çuval geçirmediler... Gladyo' yu ordudan uzaklaştırılan Hüseyin Kıvrıkoğlu boşuna Kıbrıs' taki törende suikast girişimine maruz kalmadı... Ve Ergenekon, Balyoz davaları...

Hani hiç Doktorcu (Hikmet Kıvılcımlı) falan değilim ve ordudan sosyalist bir darbe beklemiyorum ve beklemedim ama ''blok tahlil'' yapıp, ''blok neticelere'' varmamalıyız.

O Ergenekon ve Balyoz davalarında hapse atılıp, görevlerinden alınan ve emekli edilen yüzlerce general, albay, binbaşı ve subay, tamamen NATO karşıtlarıydı...

Ha elbette onlardan sosyalist ve devrimci bir tavır beklemiyorum ama onların 1990' lı yıllardan beri olan varlığı ABD' nin ve İsrail' in BOP denen pis projesini 20 yıl yerinde saydırdı...

İşte TSK' nın Balyoz ve Ergenekon davalarından sonraki hali ve onların tasfiyesinden sonra bölgenin içinde bulunduğu durum...

Sanırım anlatabildim?