Tekil Mesaj gösterimi
Eski 21.10.14, 01:40   #15
SerseriGezgin
Cehennem Yolcusu

SerseriGezgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 1431
Ettiği Teşekkür: 29585
Aldığı Teşekkür: 32418
Rep Derecesi : SerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Ruhsuz
Standart Cevap: Vicdani Ret Nedir? Tarihi - Türkiye'de Vicdani Ret

@Tntcool

Yoo cod yada moh oynayan ergenlerden değilim zaten. ve evet gerçekten böyle birşeye ihtiyacım yok. Silah eğitimi aldım ve her insan gibi profosyonel olmasada kendimi savunabilirim. Sonuçta savaş bu ölürsen şanslısın mesele olan şey direnebilmek.. Zaten iş o raddeye gelirse ben yalnız olmayacağımı düşünüyorum.

Devletin hiçbir kurumuna güvenim yok. Buna orduda dahil. Çünkü birgün beni yada benim gibileri kaçırıp bir yerde kafama sıkıp bir çukura gömeceklerini halen düşünebilirim. Yada terörist görüp bir hücreye tıkayacaklarınada emin olabilirim. Aynısı sizin içinde olabilir başkası içinde.

Çok hayal geliyor değilmi? gülebilirsiniz gücenmem. ülke o yöne gidiyor dahada islamik olarak faşistleşiyor. SS'leri kuran Nazi ordularınıda kurdu geçmişte. aynı model Türkiye'de yaşanması için çok sebebi var.

---

@Sevda

Bende aynı şeyi düşünüyorum. Evet TSK'nın vicdani retçilere ihtiyacı yok olmamalıda zaten. Vicdani retçi olan bir insan sana göre belki hain olabilir ama bana göre hain değil neden? çünkü oda bir şekilde ülkesine yada ülkesinin vatandaşına hizmet ediyor nedir bu?, öğretmen, doktor, akademisyen, bilimadamı vs.. Beyin göçü neden yaşanıyor sanıyorsun işte bu hak olmadığından dolayıdır. Bu hak olsun isteyen gitsin silah tutsun isteyen gitmesin hepimizde rahat edelim^^

Lakin savaş halinde söylediğin savı ayrı tutuyorum. Çünkü her insan elbet bir şekilde kendisini korur kollar..

@Aristo

TSK içersindeki olayı açıkça yazmışsın evet durum aynen dediğin gibi geçmişte böyleydi. Ama ya şimdi? Vicdani ret olursa neyi ele geçirecek bu islamist çevreler? Onlar zaten üstü tamamen almış. Altı alsalar ne olur almasalar ne olur kaldı ki alt kademelerdeki subaylarda zaten tasfiye edildi ergenekonla.. Yani erler akp'li olsa ne yapacak? adı üstüne er.. emir alan kişi felan..

Bir ülkede durum ihlali olursa halk yeni bir gerilla hareketi oluşturur ve kendi düşmanını toprağından püskürtür en fazla olacak şey bu.. ve bu hiç kötü değil. TSK ne yapar? tıpkı 1900 başlarında istanbul hükümetinin zamanında yaptığı gibi o zamanki osmanlı ordularına benzeyen bir tavır içersinde olur. Direnenleri öldürmeye idam etmeye kalkar. Eh direnende bizler olunca düşün durumu.

Çok felaketvari bir senaryo yazdım biliyorum ama gerçekleşmeyecek birşey değil, ispanya iç savaşını hatırlayın..

Geçen zamanın cevapları, bugünün sorularına ışık vermiyor, geleceği de belirsiz kılıyor.

SerseriGezgin isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz SerseriGezgin'in Mesajına Teşekkür Etti.