Tekil Mesaj gösterimi
Eski 21.10.14, 11:22   #23
SerseriGezgin
Cehennem Yolcusu

SerseriGezgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 1431
Ettiği Teşekkür: 29585
Aldığı Teşekkür: 32418
Rep Derecesi : SerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Ruhsuz
Standart Cevap: Vicdani Ret Nedir? Tarihi - Türkiye'de Vicdani Ret

@Insanlikarayan

Valla demek istediğini herzamanki gibi anlayamadım abi.. Vicdani ret'e karşımısın değilmisin? bu soruya cevap vermen yeterli karşısan nedenlerini karşı değilsen fikirlerini söylersin.

@Asena

Onlarda ölmesin. Ben mi yada başkasımı diyor git dağa çarpış diye.. Aptal politikacıların rakı masasında oy mezesi ol diye bizmi söylüyoruz dağda çarpışan garibanlara? eğer onlarda aynı şeyi hissediyorlarsa gelsinler dirensinler.

Ölen gariban, sen hiç paşa oğlunun öldüğünü gördünmü? yada bakan oğlunun? vatan hizmeti(nasıl bir hizmetse pabucumun hizmeti!!) çıkıp dağlarda orda burda şehit mertebesine ulaşmak değildir arkadaşım. Sen git dağda çarpışan askere sor bakalım vatan millet bayrak de ne hissedecek? en okkalı küfürleri eder sana. hatta döver seni.

Ben öyle çok kişi gördüm.. Gerçek vatan sevdirmek bu değil.. Böyle yaparak elemanları vatan sevgisinden soğutuyorsunuz. Ben vicdani rettimi kullanmak isterdim zamanında. Ama ailem çok baskı yapacağı bu konuda yaşayacağımız sorunları düşünerek buna katlanmak zorunda kaldım. Bundanda hiç gururlanmam. Asker öncesi bir miktar kalan milliyetçilik aşkım asker sonrası tamamen yitti gitti haklı sebeblerle.

Türklük askerlikle belli olmaz o naralar o nutuklar eskide kaldı bu düşünceden kurtulup geleceğe odaklanmak lazım.

---

IŞID'den banane.. IŞID'i yaratan Türkiye. Kobanede ölenlere sessiz kalınırken bu kadar tepki göstermiyorsunuz ama.. IŞID şimdimi tehlike oldu sizler için? IŞID şimdiki bahane geçin onları bir zahmet ya.. PKK eskiden bahaneydi ve sırf bu yüzden devletçe beslendi zamanında.. Sırf bu yüzden. Kan gelsinde oyda olsun tabutlar ortada olsun tekbirler getirilsin nutuklar atılsın naralar atılsın diye!! bunu anlamak çok mu zor?

Sonuçta..
Sizde korkmayın hepiniz birer bireysiniz. Korunmak için devletin bu boş laflarına ihtiyacınız yok. Buna inanmak zor biliyorum hatta bunu söylemek bile vatan hainliği devlete göre.. Bir iç savaş olsa o çok güvendiğiniz ordu,polis önce sizin güvenliğinizi düşünmez. O politikacıların önemli isimlerin güvenliğini düşünür. ve bu uğurda sizide düşman olarak görebilir.

Çünkü bu kişiler dışında herkes harcanabilir. Yakınınız yada kendiniz bu uğurda feda edilir, Politikacılar koltukta sırıtmaya devam eder, Paşalar ise kazandığı zaferin viskisini yudumlarken sizede denilir "vatan sağolsun" diye. Devletin zaman zaman bu kimliğe bürünüp sizi bizi hepimizi ne kadar aldattığını hatırlayın.

Devrimi karıştırmayın. Devrim askerle olmaz. Devrim "gerilla" ile olur. Yani senle benle onla biz herkesle..

Geçen zamanın cevapları, bugünün sorularına ışık vermiyor, geleceği de belirsiz kılıyor.

SerseriGezgin isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz SerseriGezgin'in Mesajına Teşekkür Etti.