Tekil Mesaj gösterimi
Eski 22.10.14, 01:32   #35
Tntcool
Kelebek gibi uçar, arı gibi *******...

Tntcool - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 99
Ettiği Teşekkür: 13482
Aldığı Teşekkür: 20639
Rep Derecesi : Tntcool muhteşem birisiTntcool muhteşem birisiTntcool muhteşem birisiTntcool muhteşem birisiTntcool muhteşem birisiTntcool muhteşem birisiTntcool muhteşem birisiTntcool muhteşem birisiTntcool muhteşem birisiTntcool muhteşem birisiTntcool muhteşem birisi
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Vicdani Ret Nedir? Tarihi - Türkiye'de Vicdani Ret

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi SerseriGezgin Mesajı göster

Atatürk Samsun'a çıktığında, rütbesi sökülüp hakkında "hükümeti ve devleti yıkmaya teşebbüs" suçundan İDAM kararı çıktığını bilmiyorsunuz sanırım.

Tarihte her zaman şöyle bir senaryo vardır "Devrim yapamazsan hain veya teröristsin, devrim yaparsan kahraman olursun" Atatürk devriminde başarılı olamasaydı bugün onu büyük bir hain olarak tanıyacaktık.

--

Bence siz gerillanın tanımını araştırın ondan sonra savlarınızı kurun derim. Gerilla olmayı teröristlikle karıştırmayın. Ha pkk gibi terörist gruplar elbette kendilerine "gerilla" diyorlar o ayrı sorun. Ona bakarsan Nazilerde vatanseverdi.

Neyse konu çok şirazından çıktı. bu iyi değil.^^
Atatürk kendisi istifa etmiştir.

Atatürk başarılı olamasaydı diye bir şey yok, somut konuşalım, olana bakalım, Atatürk başarılı olmuştur. Diğer türlü halamın şeyi olsaydı amcam olurdu konusuna gireriz.

Ben gerillayı tanımlamadım zaten, bizim gündemimizde gerilla denenlerin terörist olduğunu söyledim...
3 Üyemiz Tntcool'in Mesajına Teşekkür Etti.