Tekil Mesaj gösterimi
Eski 22.10.14, 11:53   #11
SerseriGezgin
Cehennem Yolcusu

SerseriGezgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 1428
Ettiği Teşekkür: 29582
Aldığı Teşekkür: 32374
Rep Derecesi : SerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Ruhsuz
Standart Cevap: Kılıçdaroğlu "YPG Terör Örgütü Değildir"

Kürt deyince aklımızda direkt PKK olgusu oluşuyor..

Bunda maalesef diyorum medyanın etkisi çok büyük. O yüzden ben YPG terör örgütüdür diyenleri bir nevi aldatılmış sayıyorum.

Zaten YPG'nin açılımına bakarsanız "Halk Savunma Birlikleri" diye geçer, peşmerge ile sıkı iş birliği içindedir. Ayrıca birliklerinde sadece kürtler bulunmaz aleviler, ve diğer mehzeplerden insanlarda vardır. Ha kürt ulusalcılığı çatısı altında birleşmişlerdir ki oda KCK oluyor. Doğal olarak KCK'da PKK var tabi.. Ama bu doğrudan bağlantısı olduğuna dair birşey değil. KCK'yı bir tür BM'nin yandan yemişi gibi düşünebilirsiniz.. Ha emperyalistler tarafından yardım alıyorlar evet doğru ona lafımız zaten yok. Emperyalistlerin yardımları yarattıkları bir canavarı kendileri suya sabuna dokunmadan temizlemek istemeleri yüzündendir. Emperyalistler arasında Türkiye'de vardır bunuda belirtmiş olayım. zorlada olsa..

Türkiye'de bir hizbullah var mesela bildiğimiz boğazlayan terörist örgüt.. Birde mesela Lübnan Hizbullahı var dışarıdan bakınca bir terör örgütü gibi görebilirsiniz bunuda. Ama araştırınca Lübnanı İsraile karşı başarılı bir şekilde savunmuş gerilla taktiği ile savaşan bir halk örgütü.(Bugün Suriye batı kanadını iran desteğiyle savunuyorlar mesela IŞID-El nusra'ya karşı çok kayıp verdiler.) Bu profilin aynısını YPG-PKK farkındada düşünebilirsiniz.

--

Kılıçdaroğlu'nun açıklamasını oldukça cesur buluyorum bu ara. Bu açıklama ulusalcı kanadı tamamen hepar yada mhp'ye kaydırırken, bdp'ye elleri titreyerek oy veren solcu alevi kürt kardeşler için bir "nefes" olabilir. CHP "yetmez ama evet"çi kesimi utandırmaya devam ediyor haklarındaki "Dersim CHP"si algısını böyle yavaş yavaş yıkıyor bu güzel bişey.

Dibine not - Ha herşeye rağmen algıyı açık tutmak gerek.. Öyle körlemesine inanmamak gerek..Çünkü orada kim kime dum duma bir durum yaşanıyor..

Geçen zamanın cevapları, bugünün sorularına ışık vermiyor, geleceği de belirsiz kılıyor.

SerseriGezgin Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
SerseriGezgin'in Mesajına Teşekkür Etti