Tekil Mesaj gösterimi
Eski 22.10.14, 15:43   #14
SerseriGezgin
Cehennem Yolcusu

SerseriGezgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Oct 2011
Yaş: 33
Konular: 1474
Mesajlar: 7,533
Ettiği Teşekkür: 29737
Aldığı Teşekkür: 33090
Rep Derecesi : SerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Ruhsuz
Standart Cevap: Kılıçdaroğlu "YPG Terör Örgütü Değildir"

Alıntı:
Kılıçdaroğlu'nun siyaset yapmasıdır.

1- CHP teskereye red verdi çünkü teskere Esad'a çıkmıştır, Süriye üniter yapısına ve iç işlerine müdahale amacı gütmektedir. Bu nedenle karşısında durmak doğrudur. Böyle konularda bu tarz şartlar önemli evet, "askerimiz girsin mi girmesin mi" değil tek kıstas.

2- Siyaset yapmak, ideolojik inatla, tarihin yuttuğu söylemlerle olmaz, olursa sonuç da hüsran olur. Siyaset için dünya politikasına bakılmalı, ülke vatandaşının dünya dinamikleriyle bizzati alakalı olduğu idrak edilmelidir. Bu da CHP'nin şu an açık ara cehennem kusan IŞİD'in karşısında durmaya itmiştir. bunu Erdoğan yapsaydı alkışlıyor olacaktınız, yapmamasının da sonuçları ortadadır.

3- Türkiye, yanı başında ülkesinde etnik bir kesim oluşturan bir halka (ve halklara, Türkmenleri ve diğer kesimleri de unutmamak gerek) zulm yapılıyorsa, toprak, rejim değişimi ve demokrasi getirme gibi balon sebeplerle değil, sadece barış ve huzuru sağlama adına müdahale etme hakkına sahiptir. Bunu bize söyleyen ABD değil, Esad ve Barzani de benzer dileklerini (sınırdan uçak savar yardımı, sınır kapama gibi) dile getirmişlerdir.

4- Gelelim asıl meseleye; YPG terör listesinde mi? hayır. YPG kobanide bir cani taburuna karşı direnmede mi? Evet. YPG türkiye içinde suç işlemiş midir? hayır. YPG, PKK ile iliteişimde midir? Evet. Peki bu bilgiler ışığında siyaset yapmak isteseniz, "Ben ikisini de bir bilirim, birbirlerini paralasınlar" deseniz, hatta ötesinde bunu fırsat bilip bir de siz bombolasanız örgütü ne olur? dolaylı yoldan IŞID'e destek olmuş olursunuz.

Dünya da merak etmeyin kimin kim olduğunu biliyor. fakat saflar belirlenmiş, ortadoğuda savaş başlamıştır. Suriye ordusu mühimmatı, altını bırakıp kaçarken buna direnen tek örgüt ise YPG'dir.

Tarihe bir bakın, Türkiye böyle küresel krizlerde hep kararsızı oynamış, kendi sınırlarında olan olaylara müdahale edememiş, geç uyanmış, yanlış taraflar seçmiş ve zararlı çıkmıştır (bkz: Birinci dünya savaşı). ama zamanında yapılan müdahaleler gücümüzü pekiştirmiştir (bkz: Kıbrıs harekatı). bugün tarafsız olalım, aman karışmayalım dersek, yine bizim başımıza kalacak sorunlar bunlar. Fakat bu fırsatı değerlendirsek, belki bu topraklarda süren yılların kavgasına su serpecek, hatta yıllar yılı hep itilip kakılmış, özgürleşmeleri engellenmiş bir halkın kendi iradesine kavuşmasına vesile olacağız. Unutmayın Türkiye geçtiğimiz yıllarda 5 milyona yakın göç almıştır o coğrafyadan. Bu insanların özerklik isteği, sürgün hallerinden gelmektedir. bugün Kobane için yapılan böyle bir jest, yardımsever tutum, önümüzdeki on yılda o topraklardaki güç dengelerini etkileyecek cinstendir.

Özetle Kılıçdaroğlu'na katılıyorum. Siyaset evet biraz pistir, ama dünya siyaseti de gül bahçesi değil. Yeri gelince teröre sert müdahale eder, ama din, dil ve köken farkı yapmadan tüm halklara yardımsever ve korumacı yaklaşırsan, insanlar da kanlı örgütlere itimatı keser ve sana dönerler. işte bu fırsat öyle bir fırsat.

Buraya kadar kim okudu bilmiyorum ama, okuyana teşekkür ederim.

Ekşiden bir yazar -gugukkusu
Sadece bir analiz..^^
__________________Geçen zamanın cevapları, bugünün sorularına ışık vermiyor, geleceği de belirsiz kılıyor.

SerseriGezgin Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
SerseriGezgin'in Mesajına Teşekkür Etti