Tekil Mesaj gösterimi
Eski 23.10.14, 01:14   #23
Aristo
Müdavim

Aristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 982
Ettiği Teşekkür: 45973
Aldığı Teşekkür: 39540
Rep Derecesi : Aristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Kılıçdaroğlu "YPG Terör Örgütü Değildir"

Benim aklıma Kılıçdaroğlu' nun şu sözleri takıldı!
Alıntı:
YPG kendi vatanını kurtarmak için örgütlenmiş bir oluşumdur.
Bu sözler CHP' nin de BOP denilen ve amacı bizzat ABD tarafından ''bölgedeki 22 ülkenin siyasi rejim ve sınırlarını değiştirme'' olarak açıklanan projeyi kabullenmiş olduğunu gösteriyor.

BOP' a göre ''Büyük Kürdistan, Irak, Türkiye, Suriye ve İran' da yaşayan kürtlerin tek bir devlet altında toplanmasıyla oluşacak. Irak zaten bölündü ve Kuzey Irak' ta ilan edilmemiş bir kürt devleti var. Türkiye' de özerklik önündeki engeller bir bir kaldırılıyor. Özerklikten sonra ki aşamanın ise Doğu ve Güney Doğu' nun Türkiye' den ayrılarak Kuzey Irak ile birleşmesiolduğunu artık sağır sultan bile biliyor.

Bu süreçte devreye Suriye kürtlerinin sokulması da tesadüf değil. Suriye devleti bir iç savaşla uğraşıp zayıf düşürülürken amaç zaten Suriye kürtlerinin zayıflamış Esad rejimi karşısında Büyük Kürdistan hedefine daha kolay angaje edilebilmesiydi. Nitekim Esad bir de kürtlerle uğraşamadığüı gibi, bu durum da Suriye kürtleri açısından büyük bir şans olarak görülüyor.

Şimdi bu çerçeve içinde Kılıçdaroğlu' nun sözlerine bir daha bakalım!

YPG kendi vatanını kurtarmak için örgütlenmiş bir oluşumdur.

YPG = Suriye' de ayrılıkçı kürt örgütlerinden biri.

YPG' nin kendi vatanı = Suriye Kürdistanı diye tabir edilen yer.

Ve ''kurtarmak''!..

Yani Kılıçdaroğlu açıkça ''Suriyeli bölücü bir kürt örgütü (YPG), orada kürtlerin yaşadığı bölgeyi; yani kürtlerin vatanını KURTARMAK için vardır'' diyor.

Asıl mesele, CHP' nin BOP yandaşı yüzünün ve ABD manipülasyonlarına açık olduğunun her geçen gün daha açık bir şekilde ortaya çıkıyor olmasıdır. MHP deseniz zaten her daim en önemli meselerde BOP' a ve BOP eşbaşkanı Tayyip' e itaatkar olduğunu göstermeye devam ediyor. Son tezkere olayı da bunun son örneği zaten. Ki MHP' nin son seçim bildirgelerinde ''ABD ile stratejik ortaklık ilişkilerini daha da geliştirmek ilkesi...'' diye de açık açık yazıyor.

Benim kişisel tavrıma gelince: Kılıçdaroğlu ne demiş, Tayyip ne yapmış, Bahçeli yine AKP' ye koltuk değneği filan olmuş diye düşünmüyorum artık.
Ve artık ''aman ülkem bölünmesin, kürt kardeşlerimiz ABD' nin ağına düşmesinler'' diye de sızlanmıyorum.

Tek istediğim şey bu bölünmenin en kısa zamanda gerçekleşmesidir. Hatta Irak, Suriye ve İran' dan önce Türkiye bölünsün istiyorum.

Çünkü bu kanserli bünyeden o ''ur''u çıkarıp almazsak, tüm Türkiye metastas olacaktır. Ve bu süreç ne kadar gecikirse, bünyede açtığı tahribata paralel olarak, tedavisi de o denli imkansız olacaktır.