Tekil Mesaj gösterimi
Eski 23.10.14, 00:26   #3
Aristo
Müdavim

Aristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Feb 2013
Konular: 1169
Mesajlar: 12,167
Ettiği Teşekkür: 50962
Aldığı Teşekkür: 44388
Rep Derecesi : Aristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Bir Bulaşmadığı Türkiye Şiileri Kalmıştı!

Bu saçmalıklar aslındas İslam aleminin genel saçmalıklarından kaynaklanıyor. Nedir o asıl saçmalık? İslam aleminin dinini bilmemesidir.

Peygamber' in en korktuğu şey, öldükten sonra ümmetin parça parça olacağı idi... Çünkü ümmetinin karekterini iyi biliyordu.

Ve Kuran' da Allah' ın emri açık ve sabittir!

Alıntı:
En’am Sûresi’nin 159. ayeti bu konudaki inhirafı beyan eden en önemli Rabbani bildirimlerden birisidir:

“Dinlerini parça parça edip, gruplara ayrılanlar ile senin bir ilgin yoktur. Onların işi Allah’a kalmıştır. İleride onlara ne yaptıklarını bildirecektir.” Enam / 159

--- Hep birlikte Allah'ın ipine (İslama) sımsıkı yapışın; parçalanmayın. Allah'ın size olan nimetini hatırlayın: Hani siz birbirinize düşman kişiler idiniz de O, gönüllerinizi birleştirmişti ve O'nun nimeti sayesinde kardeş kimseler olmuştunuz. Yine siz bir ateş çukurunun tam kenrında iken oradanda sizi O kurtarmıştı. İşte Allah size ayetlerini böyle açıklar ki doğru yolu bulasınız.
--- Sizden; hayra çağıran, iyiliği emredip kötülüğü meneden bir topluluk bulunsun. İşte onlar kurtuluşa erenlerdir.
--- Kendilerine apaçık deliller geldikten sonra parçalanıp ayrılığa düşenler gibi olmayın. İşte bunlar için büyük azap vardır.

Cüz-4 / Sure-3
AL-İ İMRAN Suresi-- 103/104/105
Ve İslam dünyasına bakın: 4' ü büyük bir sürü mezhepler, tarikatler, cemaatler... Allah neyi yasaklamış ve yapanları cezalandıracağını söylemişse hepsinden bol bol var. Yahu yeryüzünde mezhepsiz müslüman yok! İslam alemi külliyen Kuran inkarcısı zaten! Hepsi birbirleriyle kavgalı; hem de mezhep savaşlarında çiğ insan kalbi ve ciğeri yiyebliecek kadar.

Başka söze de sanırım gerek yok.

1.400 yıldır değişen bir şey yok; bundan sonra 14.000 yıl geçse de değişmez bu İslam dünyası...
__________________
zafere kadar devrim
Aristo isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz Aristo'in Mesajına Teşekkür Etti.