Tekil Mesaj gösterimi
Eski 23.10.14, 10:46   #26
SerseriGezgin
Cehennem Yolcusu

SerseriGezgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 1428
Ettiği Teşekkür: 29582
Aldığı Teşekkür: 32374
Rep Derecesi : SerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Ruhsuz
Standart Cevap: Kılıçdaroğlu "YPG Terör Örgütü Değildir"

Bölünmenin herkes tarafından kabullendiği şu günlerde benim söylediklerimde farklı şeyler değil, kabullenmek herşeyi bırakmak değildir. Elbette Kürdistan kurulacaktır. Sovyetler bile dağıldığında herkes onun artık bittiğini düşünüyordu ama bugün dağılan yerlerden çıkan çoğu devletlerin Rusya ile bir göbek bağı var.

Benim söylemek istediğim ifade etmek istediğimde bu.. Kürdistan kurulacaksa o kurulacak topraklardaki emperyal sistemin önünde en güçlü ülke Türkiye olması gerekiyordu.Bunun için kobane'de bizler olmalıydık. Ordaki insanlar gücümüzü,güvenirliğimizi bilmiş olacaklardı. Böylece PKK sempati kazanmayacaktı hemde Emperyal sistem orası hakkında bir söz sahibi olamayacak, Avrupa şaşıracak hatta Türkiye'ye bu yönde yardım talepleri götürecek tekliflerde bulunacaktı. Yani kısaca işler Türkiye'nin tıkırında olacaktı.

Hatta emperyaller bu politika uygulanmış olsaydı Kürdistan hayallerini silip kürtleri dımdızlak bırakırlardı. Ve kürtlere biz kucak açmış olurduk. İnanın PKK'nında BOP Nanesininde bitişinin çözümü buydu. Çünkü ortada etkin rol oynayan bir Türkiye'nin olması ilk başta onların işlerine gelmez ve bunu istemezler.

Bu çözüm henüz geç değil, ama baştaki yönetenlere bakınca, bu millete bakınca, ben bu çözümdende umutsuzum. Bizim halkımız rasyonel düşünmesini bilemiyor öğrenemedi..Yönetenlerde vatan millet allahu ekber deyince bizimkiler kör oluyor. Geleceği öngöremiyorlar.

Geçen zamanın cevapları, bugünün sorularına ışık vermiyor, geleceği de belirsiz kılıyor.

SerseriGezgin Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz SerseriGezgin'in Mesajına Teşekkür Etti.