Tekil Mesaj gösterimi
Eski 26.10.14, 13:05   #1
Mustafa Akten
Abdülmelik Hankendi

Mustafa Akten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 532
Ettiği Teşekkür: 21549
Aldığı Teşekkür: 11270
Rep Derecesi : Mustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Yalniz
Standart Hümanist Duygular ve Nefret Suçu

Hümanist Duygular ve Nefret Suçu

İnsanlar ile münasebetlerde hümanist, sevecen, yapılan yanlış ve hatalara karşı hoş görülü davranılmıyor ise, tüm münasebetler de herkes dil, ırk, renk, cinsiyet, siyasi düşünce, felsefi inanç, din, mezhep ve benzeri sebeplerle ayrılıyor, benim gibi düşünen, benim gibi giyinen, benim gibi inanan bendendir bizdendir deniyorsa, hemen söylemek gerekirse; Anayasal suç işleniyor demektir.

Anayasa Madde 10! Bu konuyu aşağıdaki şekilde düzenlemiş ve yanlış bilmiyorsak, halen yürürlükte.. Ne diyor; Herkes, dil, ırk, renk, cinsiyet, siyasî düşünce, felsefî inanç, din, mezhep ve benzeri sebeplerle ayırım gözetilmeksizin kanun önünde eşittir. Kadınlar ve erkekler eşit haklara sahiptir. Devlet, bu eşitliğin yaşama geçmesini sağlamakla yükümlüdür. Hiçbir kişiye, aileye, zümreye veya sınıfa imtiyaz tanınamaz. Diyor… Sadece bu deyimden yola çıkarsak, ortada ırkçı dinci, mezhepci, tarikatcı, cemaatcı, ayrımcı, PKK, KCK, PYD, PEJAK, IŞID gibi ve benzerleri ile silahlı silahsız bir yığın örgüt varsa, en önemlisi Türkiye’de yönetici oldukları var sayılanlar eylemleri, söylemleri ile en büyük bölücü ise, cinsiyet ayrımından tarikat ayrımına, parti ayrımından dünya görüşü ve felsefi inanç ayrımına kadar her gün halk bölünüyor bölünme üzerinden güya siyaset yapılıyorsa, sadece Anayasal suç işlenmekle kalmıyor. Aynı zamanda Türk ceza kanununda yerini bulan “Nefret Suçu” da işlenmiş oluyor.

Akp hükümeti üyeleri, yeni çakma başbakanları, kibrin kuyusunda gezinen eski başbakanları ve yeni Cumhurbaşkanları, zaten işlerine gelmeyen kanunlara uymuyor, mahkeme kararlarını tınlamıyor ve suç işlemeye devam ediyorlar.

Kanun diyor ki; Devlet organları ve idare makamları bütün işlemlerinde kanun önünde eşitlik ilkesine uygun olarak hareket etmek zorundadırlar. Böyle bir iş ve eylem içinde olmalıdırlar!

Akp ve yöneticileri oluyorlar mı! Pekala bir şey daha söylüyor kanun ne diyor? Anayasa’nın çeşitli maddelerinde farklı konularla ilgili ayrımcılığı yasaklayan düzenlemeler söz konusudur. Bunlar arasında 68. maddede siyasi partilerin tüzük ve programları ile eylemlerinde, 70. madde de ise kamu hizmetlerine girme hakkı açısından ayrımcılık yasaklanmıştır diyor. Dveleti ele geçirmeye çalışıp parti devleti haline getirmeye çalışanlar kadrolaşmada koydukları kiriterler dışında yasal kiriter tanıyorlarmı?

Daha dün ırkçılık adına, bölücülük adına, Kürtçülük adına, devlete kafa tutma adına Yüksekova’da 3 genç kafalarının arkasından kurşunlanarak ve mesaj verilerek öldürülmedi mi? Kimbilir? Belki bu gün cenaze törenleri yapılacaktır. Tanrı rahmet eylesin. Şimdi açılım adına bölücülük yapan Akp’nin baş edemediği, başını bir türlü ezmeye muktedir olamadığı, bir PKK, bir de Parlamento uzantısı durmadan isim değiştiriyorlar Hadep denilen partileri var. Kürtleri demiyorum Kürtçü olanları sokağa çağıran yakıp yıkmaları, kırıp dökmeleri, öldürmeleri için talimat veren kandilleri var, Hadepleri var Apo’ları var, birde bunlarla görüşen ********dir deyip dolaylıda olsa görüşmeye devam eden Akp var!

Bakınız lütfen siyasi partiler nasıl olmalı imiş kanun tarif ediyor:

MADDE 68

Siyasi partilerin tüzük ve programları ile eylemleri, Devletin bağımsızlığına, ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğüne, insan haklarına, eşitlik ve hukuk devleti ilkelerine, millet egemenliğine, demokratik ve laik Cumhuriyet ilkelerine aykırı olamaz; sınıf veya zümre diktatörlüğünü veya herhangi bir tür diktatörlüğü savunmayı ve yerleştirmeyi amaçlayamaz; suç işlenmesini teşvik edemez.

Ben daha ne yazayım?

Ülkeyi bölmek üzere şartlanmış, Akp gibi Hadep gibi partiler, bir taraftan dinciler, tarikatçılar, cemaatcılar, cenehcılar, yardakçılar, işbirlikçiler, öbür tarafta ölenler, sakat kalanlar acı çekenler! Hümanist duyguları nerede nasıl çalıştıracağız? Sevgi seli akmaz olur dereler kurursa, acaba diyorum bön bön bakarmıyız?. Yegâne silahları yalan ve riyakârlık üzerine kurulu Akp, bir yerde yalanı söylüyor, kapıdan çıkarken kendi söylediği yalana ve dedikoduya kendiside sahi imiş gibi inanıyor.

Halk arasında söylenen bir söz var: “Yalan ve dedikodu nefret edenler tarafından çıkarılır, aptallar tarafından yayılır, geri zekâlılar tarafından inanılır.”

Akp tarifine çok uyduğunu düşündüğüm için buraya yazdım.

26.10.2014

Mustafa AKTEN