Tekil Mesaj gösterimi
Eski 31.10.14, 02:59   #8
Aristo
Müdavim

Aristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 980
Ettiği Teşekkür: 45967
Aldığı Teşekkür: 39531
Rep Derecesi : Aristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Maden Mühendisleri Odası'nın Ermenek Cinayeti İle İlgili Açıklaması

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi No Pasaran Mesajı göster
Ölü seçicilik yapmak yerine o insanların neden AKP'ye oy verdiğine eğilseydiniz daha iyi bir iş yapmış olurdunuz.

Kime oy vereceklerdi? CHP'ye mi?

Siyasetsizliğinizin suçunu, alternatif olamayışınızın suçunu ölen işçilerde aramayın. Ben de aramıyorum. Kimse de aramamalı.
Bu ölü seçiciliği değil!

Milletin bilinçlenmemesinin kabahatini bile kendinde bir eksiklik olduğu ile izah eden naif devrimcilerden değilim artık. Yıllarca ''halkı bilinçlendiremediysek, halkın suçu yoktur da kabahat kesin bizdedir'' diye popülizm yaparak halk tapınmacı olmam artık. Bitti o devir.

Orda direnen yürekli işçi de o işçiyi satan işçi de aynı eğitim seviyesinde, aynı maaşla çalışıyor ve ailesi de aynı koşullarda yaşıyor. Bunların ikisini bir tutmak devrimcilik değildir.

Hain haindir.

Bir örgütte yoldaşlarını satana, düzenle uzlaşana hain denir. Biz bu ayrımı kendi sol örgütlerimizde yağacağız da, işçiler arasında yapmayacağız mı?

Devrimcilik popülizm ve naiflik değildir. Hain yoldaş ise de, işçi ise de ihanetini suratına şap diye acımadan vuracaksın.