Tekil Mesaj gösterimi
Eski 31.10.14, 22:23   #11
No Pasaran
« Çapulcu »

No Pasaran - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Nov 2012
Yaş: 28
Konular: 197
Mesajlar: 821
Ettiği Teşekkür: 1866
Aldığı Teşekkür: 4394
Rep Derecesi : No Pasaran has a spectacular aura aboutNo Pasaran has a spectacular aura aboutNo Pasaran has a spectacular aura aboutNo Pasaran has a spectacular aura aboutNo Pasaran has a spectacular aura aboutNo Pasaran has a spectacular aura aboutNo Pasaran has a spectacular aura aboutNo Pasaran has a spectacular aura aboutNo Pasaran has a spectacular aura aboutNo Pasaran has a spectacular aura aboutNo Pasaran has a spectacular aura about
Ruh Halim: Meskul
Standart Cevap: Maden Mühendisleri Odası'nın Ermenek Cinayeti İle İlgili Açıklaması

@Aristo , Evet, son gördüğüm Aristo değilsin. Elbette fikirler zamanla değişebilir. Bunu yadırgamıyorum, saygı duyarım.

İşçi sınıfının lümpen olmuş olması bir sonuçtur. Siyasi bir sonuç hem de.
Sonuçlardan yola çıkarak suçlu aramak doğru değildir. Nedenlerden başlamak gerekir. Buna, bu şekilde bakmayı popülizm veya naiflik olarak suçlamanız bu gerçeği değiştirmez.

Kişinin devrimcilikten ne anladığı önemlidir. Ve sizin, işçiyi, AKP'ye oy veren ve oy vermeyen olarak ayırmanız da pek devrimci bir tutum değil zannımca. Sermaye karşıtı veya yandaşı olarak ayırsaydınız size hak verebilirdim.

Hiç kimse durduk yere bir partiye düşman olmaz yada dost olmaz.

Kim en çok çalışır, propaganda eder ve örgütlerse onun borusu daha çok öter. Elbette AKP'nin arkasında sermaye desteği olduğunu, gericilik gibi bir misyonu olduğunu da hesaba katarak...

Hani öyle bir anlatıyorsunuz ki, gören de Karaman/Ermenek'de yıllarca siyasi çalışmalar yaptınız, mücadele verdiniz de o işçiler size sırt çevirdi...

Yok öyle birşey!

Bir örgütteki kimsenin davranışı ile örgütsüz olan bir kimsenin davranışını kıyaslamak da doğru değildir. Öteki hainliktir ama buna hain değil, lümpen denir. Lümpen kavramı Marx'a aittir. Sınıf bilinci olmayan, kendi çıkarına-hesabına bakan ve sınıfına karşı yabancı olan kişiye denir.

Siyaseti oy vermek ve meclisin dört duvarı arasına sıkıştırmaktan çıkardığınız zaman belki bunları tekrar konuşabiliriz.

-----------------------------

@ReaL

1 - CHP'nin nesi var? Evet, buna ben cevap vermeyeyim. Emine Ülker Tarhan bugün verdi :

Alıntı:
"Ülkemizin içinde bulunduğu savaş tehlikesini de içeren koşullar nedeniyle çocuklarımızın geleceği açısından olağanüstü önem kazanan 2015 genel seçimleri öncesi partide demokrasinin işletilmesi, seçim yenilgileri ve özellikle de cumhurbaşkanlığını ilk turda iktidara teslim eden hatalardan dersler çıkartılıp, ciddiyetle yol haritası çizilmesi için yaptığım çağrıyı görmezden gelerek, kurultayı bir koltuk kapma yarışına çeviren;

Kurucusunun büyük fedakarlıklarla inşa ettiği devletin yıkılıp, diktiği ağaçların sökülüp, yerine, adına “ak” denilen ucube sarayda somutlaşan otoriter bir devletin kurulması girişimini ve cumhuriyetin köşkünün, hanedan sarayına dönüştürülmesini sessizce izleyen;

Türkiye’nin iç ve dış tehditlerle karşı karşıya olduğu, iş ve terör cinayetleri ile sarsıldığı bu çok kritik dönemde sorumsuz çağrılar, tutarsız tezkere söylemleri, belirsiz politikalar ile halkımızın duyarlılıklarından kopuk muhalefet anlayışında ısrar edeceği anlaşılan CHP yönetiminin olası vahim tercihlerini değiştiremeyeceğimi anladığımdan, iktidar umudu da hedefi de bulunmayan yanlış ve zayıf politikaların parçası olmamak için büyük umutlarla geldiğim CHP’ den istifa ediyorum.

Emine Ülker TARHAN
Ankara Milletvekili"
Yaşım ile ilgili konuya gelince... Tayyip'de sizin söylediğiniz kavramı kullanıyor bazen...

''Mesela bakın, çok ilginçtir 1920 lerde de ....'' diye...

''1970 lerde de Ecevit şunu yaptı'' gibi argümanlar dışında birşey varsa anlatın, can kulağıyla dinlerim...

2- Karaman/Ermenek'de yaşananlar sadece Karaman/Ermenek'de yaşananlar değildir. Orada yaşananlar Türkiye'nin mevcut gerçeğidir.

Bugün oradaki insanların üzerinde piyasa baskısı var, gericilik var, geleceksizlik korkusu var... Neden 301 madencinin öldüğü ocağa aynı ocakta çalışmış ve belkide yaralı olarak çıkmış işçiler geri çalışmaya gidiyor diye düşünüz mü hiç? Mecburlar çalışmaya da ondan.

Türkiye'de siyaseten alternatifsizlik var!

Halk CHP'den irkiliyor. Ben bile irkiliyorum!
Ne yapacağı ne edeceği, sağı solu belli olmayan söylemlerle kime ne güven verebilir?
Ülkede koskoca Gezi olayları olmuş, ''Devrimci Kemal'', bu direnişten Ekmeleddin, Mansur Yavaş, Sarıgül sonucunu çıkartıyor ve bunları halka dayatıyor.
Cemaatler bu ülkenin gerçeğidir, cemaatlere saygılıyız diyerek gericileri meşrulaştırıyor.
Deniz Feneri davasında ''elimizde dosyalar var, ama siyasi partilerin kapatılmasına karşı olduğumuz için göstermiyoruz'' diyerek AKP'nin suçunu gizlediğini itiraf ediyor.
Gezi direnişinde pasif bir görüntü çizerek AKP'ye can simidi oluyor.
Suriye'ye tezkereyi farklı şekilde meşrulaştırıyor.
Kemalizmin temel ilkesi olan Bağımsızlığın karşısında NATO'culukla, AB'cilikle duruyor.
Kamuculuk deseniz, kendi partisindeki sol unsurları tasfiye etti ve liberal adamlarla yola devam ediyor.
AKP'nin verdiği sadakaya, bilmem şu kadar maaş vereceğiz diye sadaka ile cevap veriyor.
Cumhuriyet ile alakası olmayan bir ''Cumhuriyet'' , halktan kopuk bir ''Halk'' , fikir kulübüne dönmüş, her kafadan farklı bir sesin çıktığı bir ''Parti''... Bu, bugünkü Cumhuriyet Halk Partisi'dir.

Bunun yanı sıra kendini solda olarak tanımlayan kim olursa olsun, halka tepeden bakmayı bırakmalı, ''aptal'', ''cahil'' gibi ithamları söylemekten vazgeçmelidir.

Eğer bu düzen değişecekse de, değiştirecek olan ancak ve ancak bu halktır.
__________________
''Işık, daha çok ışık!''
No Pasaran isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz No Pasaran'in Mesajına Teşekkür Etti.